Máte okno, nebo lžete, vzkázal Zemanovi lékař. Pak vzal Horáčka s Kocábem a...

Praha - Prezident Miloš Zeman podle svých slov donedávna nevěděl, kdo je textař Michal Horáček zvažující kandidaturu na prezidenta. Své k tomu dodal lékař a psychiatr Radkin Honzák.

Přidejte svůj názor 104 komentářů

Miloš Zeman
doporučujeme

"Když mně řekli, že Michal Horáček chce kandidovat na prezidenta, tak jsem se svých spolupracovníků zeptal, kdo to je. Dozvěděl jsem se, že je textař a bývalý majitel Fortuny. Dozvěděl jsem se také, že společně s Martinem Bursíkem zakládal stranu LES, a ta strana má prakticky nulové preference. To je všechno, co o panu Horáčkovi vím ," přiznal v Prezidentském Pressklubu na Frekvenci 1 Zeman.

Podle lékaře ale neznalost Horáčka neomlouvá. "Pane prezidente, měl byste si rozmyslet, co je a není ukryto ve vaší geniální paměti a co z toho a jakým způsobem chcete českému národu prezentovat. Pokud si nepamatujete na Michala Horáčka (z doby, kdy podle vlastních slov jste ještě demencí netrpěl), tak něco nehraje. Buď máte na tu dobu velkolepé alkoholické okno, takzvané francouzské trojdílné, nebo lžete, nebo vaše paměť není tak dokonalá, jak s oblibou tvrdíte," vzkazuje.

Ještě je tu prý ale i možnost, že "ti dva fantastové, kteří se tehdy náhle vynořili, Horáček a Kocáb (neplést si s Horáčkem a Pažoutem), byli vašimi (stejně jako dnes) moskevsky prověřenými poradci označeni za nuly, které nemají v programu co dělat a ničeho tedy také nedosáhnou. Oni ale dosáhli a Horáček se poté jako inteligentní tvor vrhl na úplně jiné věci, než na politiku," uvedl na svém blogu n aktualne.cz s tím, že chápe, že kultura není jeho hobby.

"Nicméně v oněch listopadových a dalších dnech, byli tihle dva tvůrci Mostů opravdu jen těžko přehlédnutelní. Michal Horáček dokonce na knize, kterou o tom napsal, vydělal tolik, že mohl rozjet podnikání. Říkával Jiří Sovák: „Vola ze mne můžete dělat, ale délku rohů si budu určovat sám." Tentokrát se vám ale z lidí, kteří paměť mají, voly udělat nepovedlo. Spíš se vám povedlo totéž, co Radionu Mac Peresamovi v té modřanské hospodě U zlaté koruny, kde se potkal s Jackem Aspirinem; střelit se do vlastních zad. Včetně posledních slov: „Jediný, kdo mohl přemoci Mac Peresama, byl Mac Peresam sám." Když jste se takhle porazil, co nám teď povíte o své paměti?" uzavřel lékař.

Loading...
Vstupte do diskuze (104)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kraje mají smůlu? Maláčová s dalším dofinancováním sociálních služeb…

23.08.2019 18:05 Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) nepočítá s tím, že by kraje letos dostaly od státu ještě…

Rebelie v ČSSD zažehnána. Hamáček má podporu klubu, zůstává i Foldyna

23.08.2019 18:02 Aktualizováno Přes vypjaté diskuse, které v posledních týdnech provázely spor o výměnu ministra kultury, se po…

Opět jen plané výhrůžky. ČSSD z vlády neodejde, žalobu na Zemana…

23.08.2019 17:52 Celý poslanecký klub ČSSD stojí za Janem Hamáčkem jako předsedou strany. Nikdo mu nevytkl jeho…

Koněv v Praze jitří emoce. Kvůli vandalství vypukla nová diplomatická…

23.08.2019 17:01 Ruské velvyslanectví ostře odsoudilo pomalování pomníku maršála Ivana Koněva v Praze 6, označilo to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama