Babiš že maká? Leda na své kampani. A premiér si zanadává a to je všechno. Komunista hodnotí práci vlády a veselé to není

Praha – Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se stal v pátek terčem kritiky, protože jel do Uherského Hradiště, místo aby se v Poslanecké sněmovně věnoval projednávání šesti zákonů, které předkládal. Páteční schůze tak byla po hodině předčasně ukončena. Ostře se do Babiše pustili šéfové pravicových opozičních stran Petr Fiala a Miroslav Kalousek. A teď se přidal také poslanec KSČM Alexander Černý.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo
doporučujeme

Opoziční politici mluvili o neúctě a pohrdání Sněmovnou. To Černý připomíná hesla, se kterými vstupovalo hnutí ANO do politiky. „Andrej Babiš při svém rázném vstupu do politiky tvrdil, že chce makat, ale místo toho se primárně soustředí na svou permanentní kampaň. Na ní tedy maká velmi usilovně," píše v komentáři komunista.

Psali jsme:  

Poukazuje na to, že místo, aby ve Sněmovně předkládal materiály, jezdí si po návštěvách. „Zákony, které se připravují na jemu svěřeném ministerstvu financí, se opakovaně neprojednávají kvůli jeho nepřítomnosti. Tento pátek si místo projednávání šesti vlastních předloh odjel na jižní Moravu," vysvětluje Černý.

Připomíná také, že to není poprvé, co se něco takového stalo. „Ani to není moc dlouho, co se místo důležitého jednání o čerpání evropských dotací soustředil na rozdávání koblih v Karlovarském kraji. Jindy byla zase schůze Poslanecké sněmovny předčasně ukončena, neboť se rozhodl věnovat lyžování ve Francii. Jistě to všichni pochopíme. Taková kampaň s rozdáváním koblih člověka unaví. Tímto způsobem toho tedy moc neodmaká," zlobí se poslanec.

„Premiér to má těžké, občas si zanadává, ale to je tak všechno, čeho je schopen, protože pak stačí, aby mu Andrej Babiš pohrozil ukončením koalice a premiér zase rychle zacouvá. V koalici se tradičně poté navzájem označují za podrazáky, což začíná krásně připomínat Nečasovu vládu, která se taky věnovala hlavně vzájemnému soupeření. Faktem je, že tato vláda je především vládou silných výroků, za kterými chybí nějaký obsah. Její výhodou je, že po předešlé zkušenosti i takováto udržovací vláda umí budovat svůj lepší obrázek. Ostatně na tom za peníze daňových poplatníků makají nejvíce," dodává ostře Černý.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní líčení v kauze Vidkun nehude? Obhájci chtějí předběžné projednání…

19.08.2019 13:48 Obhájci v olomoucké korupční kauze Vidkun se chtějí vyhnout projednání případu u hlavního líčení.…

Kyberútok na MZV? Senátorům jsme informace neposkytli, brání se NÚKIB

19.08.2019 12:51 Aktualizováno Ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil dnes na…

ČSSD trvá na Šmardovi. Zeman se pohybuje mimo ústavu, láteří Hamáček

19.08.2019 12:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby…

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama