Nic tajného jsem nevyzradila, hájí se Nečasová. Schůzka se týkala rozzlobeného premiéra

Praha - Obžalovaná Jana Nečasová (dříve Nagyová) dnes u soudu odmítla obvinění, že vyzradila utajovanou informaci.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jana Nečasová a Petr Nečas u Obvodního soudu pro Prahu 1
doporučujeme

Právníkovi lobbisty Iva Rittiga prý na schůzce v březnu 2012 nesdělila obsah zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS), ale tlumočila mu nespokojenost premiéra Petra Nečase (ODS) s tehdejším děním v resortu zemědělství. Utajovanou informaci by nevynášela už z toho důvodu, že by tím ohrozila Nečase, s nímž v té době měla osmiletý partnerský vztah, řekla.

"Nevěděla jsem, že premiéru Petru Nečasovi byla doručena utajovaná informace ředitele civilní kontrarozvědky, a protože jsem to nevěděla, nemohla jsem to nikomu říct. A i kdybych to věděla, nemohla bych znát její obsah, takže bych ho nemohla nikomu sdělit," prohlásila Nečasová u pražského městského soudu. "Kdyby se ukázalo, že takové informace mám nebo sbírám, stálo by mě to zaměstnání, takže mě to ani nenapadlo," doplnila.

Nečas byl podle ní v té době "hluboce nespokojen" s děním v resortu zemědělství. "Byly toho plné noviny a premiéra to rozzlobilo," řekla Nečasová. Premiér podle ní své výhrady sdělil ministrovi Petru Bendlovi (ODS), ale nebyl si jist, zda Bendl tuto nespokojenost přenesl dál. Proto pověřil Nagyovou coby šéfku svého kabinetu, aby se setkala s někým z Bendlova okolí a tlumočila mu Nečasovy pocity. Právě proto se sešla se spoluobviněným právníkem Davidem Michalem. "Byl to pro mě nepříjemný rozhovor," řekla.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama