ČSSD neuspěla: Námitka na podjatost soudu v exekuci s Altnerem zamítnuta

Praha – ČSSD neuspěla s námitkou ve sporu o exekuci se Zdeňkem Altnerem. Pražský městský soud dnes odmítl, že by byl Obvodní soud pro Prahu 1 a jeho soudci podjatí při rozhodování.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Exekuce, ilustrační fotografie
doporučujeme

Obvodní soudci nejsou podle mluvčí městského soudu Markéty Puci vyloučeni z projednávání a rozhodnutí v této věci. Toto usnesení už nelze napadnout žádným opravným prostředkem. ČSSD prostřednictvím svých právníků uvedla, že rozhodnutí respektuje.

ČSSD má podle dřívějšího pravomocného rozsudku pražského městského soudu Altnerovi zaplatit celkem 338 milionů korun za služby ve sporu o Lidový dům. Peníze chce právník vymáhat exekučně, protože strana mu peníze odmítá vyplatit a místo toho posílá peníze jeho věřitelům.

Strana se námitkou podjatosti neúspěšně snažila zabránit tomu, aby v exekučním řízení rozhodoval Obvodní soud pro Prahu 1. Městský soud v Praze však podle mluvčí nenašel důkazy, který by předpojatost dokazovaly.

ČSSD zdůvodnila námitku podjatosti jednak mediálními vyjádřeními mluvčí obvodního soudu Aleny Novotné, jednak tím, že právě tento obvodní soud vydal ve sporu s Altnerem rozhodnutí, které bylo pro stranu nepříznivé. Altner námitku podjatosti označil za obstrukční.

Novotná, která je zároveň místopředsedkyní soudu pro civilní úsek, nařčení z podjatosti odmítla. Uvedla, že se pečlivě snaží informovat zcela neutrálně a s respektem k právům obou účastníků řízení. Městský soud se jí následně zastal.

Také druhou část námitky neshledal soud jako důvodnou. „To, že soud, který exekuční titul vydal, tentýž exekuční titul sám vykonává, není důvodem pro to, aby zde vznikaly pochybnosti o nepodjatosti soudce," podotkl senát René Fischera, který poukázal na to, že v praxi je nalézací a exekuční soud často totožný.

Mluvčí právníků ČSSD Jiří Chvojka ČTK řekl, že strana o rozhodnutí ví. „My jsme byli informováni, respektujeme to, další námitky jsou v tuto chvíli u Vrchního soudu v Praze," uvedl. Další kroky podle něj zatím strana s ohledem na rozhodování o námitkách neplánuje.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama