ODS odstartovala volební kampaň. Zjednodušme to, zní nové heslo

Praha - Občanská demokratická strana (ODS) dnes odstartovala na lodi u pražské Náplavky svou předvolební kampaň. Lidem v ní slibují, že odstraní některé zbytečné povinnosti, které omezují jejich svobodu.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Petr Fiala, předseda ODS
doporučujeme

"Zjednodušme to," zní heslo kampaně občanských demokratů před krajskými a senátními volbami, které se uskuteční letos na podzim. ODS vyráží do boje o mandáty s programem zaměřeným především na elektronizaci státní správy, podnikání, školství a zahraniční politiku. "Chceme lidem říci - volte nás a váš život bude jednodušší," řekl lídr strany Petr Fiala.

ODS se v kampani vymezuje proti stále rostoucí byrokracii a omezování svobody. "Vláda neustále komplikuje život lidem i firmám. Zavádí nové povinnosti jak pro občany, tak pro podnikatele, omezuje svobodu nás všech. Vždyť různých předpisů je už tolik, že se v nich často nevyznají ani úředníci a právníci. ODS navrhuje jinou cestu. Zjednodušme lidem život, nechme je svobodně žít a pracovat. V následujících týdnech představíme řadu konkrétních návrhů, co zjednodušit v různých oblastech, aby se v České republice žilo lépe," vysvětlil předseda strany Petr Fiala.

"Ekonomika roste a zemi se daří. Jenže na platech to úplně vidět není. To chceme změnit. Snižme odvody a umožněme tak pracovitým lidem mít vyšší platy. Nižší daně a odvody, jednodušší administrativa, rychlejší komunikace s úřady po internetu a z domova. To jsou jasné kroky, které pomůžou nejen naší ekonomice, ale hlavně našim občanům," myslí si první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

ODS dnes volební kampaň oficiálně zahájila na lodi Cargo Gallery v Praze. Podle Fialy by byl úspěch, kdyby v 27 volebních senátních obvodech uspěla strana v pěti a dostala se alespoň do jedné z krajských koalic. Předseda také avizoval, že do koalice by v žádném případě nešel s komunisty, možnost spolupráce s ostatními stranami nechává otevřenou.

V senátních volbách ODS obhajuje 8 křesel ze 14, ze stávajících členů horní komory se o znovuzvolení pokoušejí čtyři senátoři - Miloš Vystrčil, Veronika Vrecionová, Tomáš Jirsa a Jiří Oberfalzer. V krajských volbách před čtyřmi lety získali občanští demokraté 102 ze 675 mandátů.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 17:06 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Na to nemáte právo! Klaus ml. se naštval na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 10:44 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama