Chovancovi se musejí zdát noční můry, ve kterých visí na náměstí. Americký komentátor pěkně nakládá kvůli známé kauze

Praha – Soud i úřady rozhodly, že šibenice na jedné z demonstrací nejsou trestným činem a dokonce ani přestupkem. S tím se ale nechce smířit ministr vnitra Milan Chovanec, který už uvedl, že kvůli celé věci podá žalobu ke správnímu soudu. Komentátor Erik Best si do něj ve svém pravidelném zpravodaji Final Word rýpl, že má z celé věci zřejmě noční můry.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra
doporučujeme

„Magistrát mě informoval, že podnět neshledal důvodným a že rozhodnutí Prahy 1 o tom, že nosit šibenice na demonstrace a vyhrožovat jimi občanům tak, jako se to stalo v červenci loňského roku v Praze, je legální vyjádření svobody projevu, a není tedy trestné. S tímto argumentem se zejména v době, kdy se extremisté radikalizují a neštítí se používat násilí, nemohu ztotožnit. Na základě názoru a doporučení legislativních odborníků Ministerstva vnitra proto podám správní žalobu proti rozhodnutí orgánů hlavního města Prahy," zlobil se kvůli rozhodnutí úřadů Chovanec.

Psali jsme:  

Dodal, že nosit na demonstrace šibenice a veřejně jimi vyhrožovat jakémukoliv občanovi této země, je podle něj i podle názoru odborníků Ministerstva vnitra dalece přesahuje meze svobody projevu. „Šibenice do právního státu nepatří a jejich využívání k vyhrožování občanům by mělo být posuzováno minimálně jako přestupek," uvedl k tomu na stránkách ministerstva vnitra.

„Milanu Chovancovi se musejí zdát noční můry, ve kterých visí na provaze uprostřed náměstí. Jak jinak si vysvětlit jeho posedlost falešnými šibenicemi na demonstraci a snahu udělat z nich minimálně přestupek?" pustil se do něj kvůli jeho prohlášení americký novinář a komentátor Erik Best.

„Nosit na demonstrace šibenice a veřejně jimi vyhrožovat jakémukoliv občanovi této země dalece přesahuje meze svobody slova, dodal Chovanec. Bohuslav Sobotka zašel ještě dále a řekl, že je to pohrůžka smrtí. Ani jeden z nich ale nezmínil skutečnost, že nešlo o výhrůžku jakémukoliv občanovi, nýbrž politikům, kteří (údajně) porušují ústavu," připomněl okolnosti demonstrace novinář.

Celá kauza je tak podle něj o něčem trošku jiném. „Chovanec se Sobotkou zaměstnávají rozsáhlou státní mašinérii pro účely osobního boje. Andrej Babiš v takových případech využívá služeb právníků Agrofertu, aby se vyhnul střetu zájmů. Ať Chovanec a Sobotka udělají to samé. Ať využijí služeb právníků Škody Transportation," rýpnul si na závěr Best.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Hanba, ocásek Hamáček." Lidé na Národní třídě vypískali i ministry ČSSD

17.11.2019 09:20 Na Národní třídě dnes po 08:00 uctili památku listopadu 1989 představitelé ČSSD v čele s předsedou…

"Táhni odsud, estébáku!" Demonstranti vypískali Babiše na Národní třídě

17.11.2019 08:32 Za skandování a pískání zhruba 15 protestujících dnes ráno po 07:15 premiér a předseda hnutí ANO…

Komentář: Kam jsme se dostali po 30 letech od sametu? Doopravdy jsme…

17.11.2019 08:00 Výročí 17. listopadu 1989 vždy vede společnost k bilanci toho, co se od tohoto přelomového data…

Padne Babiš při volbách 2021? Opozice reaguje na výzvu Milionu chvilek

16.11.2019 21:53 Aktualizováno Lídři opozičních politických stran souhlasí s výzvami spolku Milion chvilek, které zazněly na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama