Druhý muž KSČM: Sovětské vojáky v 68 jsem nadšeně vítal, napsal do životopisu

Praha - Na pozoruhodnou minulost nedávno zvoleného místopředsedy KSČM Josefa Skály upozornil týdeník Echo24. Vytáhl jeho spisy u StB a informaci, že Skála v srpnu 1968 nadšeně vítal okupační vojáky na letišti v Ruzyni. Protože je ale Skála komunista, jeho kariéru to zřejmě nijak nepoškodí.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Taková informace - byť z dávné minulosti - by v běžných zemích s pokročilou politickou kulturou stála každého politika místo a kariéru. Týdeník Echo24 prověřil minulost nedávno zvoleného místopředsedy Josefa Skály. A přišel s opravdu zajímavou informací.

Sám Josef Skála ve svém životopise pro StB uvádí poměrně šokující věc. V době, kdy se Češi probouzeli do děsivé reality okupované země na pokraji války, si Skála přivstal a šel nadšeně mávat přilétajícím ruským vojákům.

"Internacionální pomoc SSSR a ostatních socialistických zemí v srpnu 1968 jsem přivítal s nadšením a ulehčením. Sovětská vojska jsem uvítal 21. srpna na úsvitu na ruzyňském letišti," napsal sám Skála do svého životopisu pro StB.

Psali jsme:  

V té době přitom i většina komunistů vnímala obsazení Československa jako zradu a přisluhovače Sovětů jako kolaboranty. Komunista Skála ale za pokračující normalizace Sověty - podle vlastních slov - podporoval. "Snažil jsem se pomáhat sovětským vojákům i ve zdánlivě bezvýznamných věcech jejich každodenního života u nás," píše v životopise Skála s tím, že pracoval jako autor článků a zpráv pro rozhlasovou stanici Vltava a týdeník Zprávy.

Skála tyto informace podle serveru aktuálně.cz popírá, ale jeho svazek je veřejně k dispozici. Kariéru ho to ale zjevně stát nebude - je místopředsedou KSČM, tedy strany, která si mezi svými členy například vydržuje i fanatické stalinistické křídlo.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

D*bil, odpudivé, trapné. Klaus udělal pro zemi víc než Kalousek, zní z…

20.06.2019 08:26 Dusno kolem slov exprezidenta Václava Klause o multikulturalismu pokračuje. Miroslav Kalousek (TOP…

V ČR nebudou krávy? Babiš jede na summit EU. O auditech se bavit nehodlá,…

20.06.2019 08:24 Premiér Andrej Babiš při dnešní schůzce s šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem nehodlá…

Čaputová přijede do Česka. Co si myslí o rozdělení federace?

19.06.2019 18:46 Aktualizováno Česká republika je podle nové slovenské prezidentky Zuzany Čaputové nejbližším partnerem Slovenska.…

Nárok na restituci rodu Walderode? Schwarzenberg je spokojený, pak se ale…

19.06.2019 17:09 Aktualizováno Odvolací Krajský soud v Hradci Králové v úterý potvrdil restituční nárok rodu Walderode na vydání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama