Finanční správa spustila místo na testy softwaru k EET

Praha - Elektronická evidence tržeb začne fungovat od 1. prosince, Finanční správa proto dnes spustila testovací prostředí pro vývoj softwaru pokladen, které budou k EET využívány. K podpoře elektronické evidence tržeb ministerstvo financí v tomto měsíci zahájilo mediální kampaň za více než 28 milionů korun.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Správa také na internetové stránce zveřejnila také dva příklady vzorové testovací datové zprávy, jaké budou pokladny odesílat. Informovala o tom mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová.

Podle ní umí testovací prostředí přijímat zaslané datové zprávy o tržbách a odpovídat, zda byla zpráva přijata a zda vyhověla požadavkům. „Odpovědí může být i chybová datová zpráva s kódem konkrétní chyby, podle které vývojáři mohou software opravit," uvedla Petlachová.

Finanční zpráva zároveň zveřejnila druhou verzi technické dokumentace, která poskytuje informace o formátu a struktuře údajů o evidované tržbě a popis datového rozhraní. Ta obsahuje oproti první verzi několik drobných doplnění a upřesnění.

V přípravných krocích k evidenci tržeb má podle plánu v srpnu následovat vznik kontaktního místa, v září začne Finanční správa podnikatelům přidělovat autorizační údaje. Od listopadu ministerstvo financí zahájí pilotní projekt pro podnikatele, aby si komunikaci s úřady otestovali.

Od března 2017 plánuje spustit účtenkovou loterii, která má lidi přimět k tomu, aby při placení za zboží a služby požadovali od podnikatelů účtenku z pokladny.

Elektronická evidence tržeb (EET) by měla být v první fázi spuštěna od 1. prosince pro hotely a restaurace. Od března příštího roku budou muset evidovat tržby maloobchodní a velkoobchodní firmy. Od 16. měsíce od účinnosti mají být evidovány všechny tržby kromě tržeb řemeslníků, které se pod zákon dostanou od 18. měsíce.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prahou prochází tisíce lidí. Milion chvilek na Václavském připomíná rok…

21.08.2019 19:38 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Střet zájmů? Černošice zřejmě opět rozhodly v neprospěch Babiše, odvolal se

21.08.2019 17:54 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama