Rath a Bém zcela propadli v hodnocení obyvatel

Praha - Ze všech hejtmanů v České republice pracuje nejlépe šéf Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD), uvedl v pondělí zveřejněný průzkum agentury SANEP. Na opačném konci pomyslného žebříčku se podle hodnocení Čechů umístili David Rath (ČSSD) a pražský primátor Pavel Bém (ODS).

David Rath (ČSSD)
doporučujeme

S prací Zimoly je podle průzkumu spokojeno 60 procent Jihočechů. Hejtman se tak i po čtyřech měsících, kdy byl rovněž nejlépe hodnoceným hejtmanem, nadále drží v čele žebříčku oblíbenosti. Proti květnovému hodnocení si Zimola polepšil o 7,9 procenta.

Spokojen se svojí činností může být i hejtman Pardubického kraje Radko Martínek (ČSSD), který je druhým nejlépe hodnoceným hejtmanem. Důvěřuje mu 53,6 procenta obyvatel Pardubického kraje. Také on zaznamenal proti květnovému průzkumu nárůst kladných hlasů, a to o šest procent.

Na třetím místě se ziskem 52,2 procenta skončila v současnosti již bývalá hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová (ČSSD), která ze svého postu odstoupila v druhém zářijovém týdnu. Po volbách do poslanecké sněmovny se stala poslankyní. Nadpoloviční většina obyvatel Plzeňského kraje tak dala své odstupující hejtmance skvělé vysvědčení za její činnost. Plzeňským hejtmanem byl po jejím odchodu jmenovaný Milan Chovanec (ČSSD).

Na čtvrtém místě skončil hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák (ČSSD) se ziskem 42,1 procenta hlasů.

Nejméně spokojeni se svými územními představiteli jsou obyvatelé Prahy a Středočeského kraje. Na samém konci žebříčku společnosti SANEP v hodnocení činnosti hejtmanů se ocitli pražský primátor Pavel Bém (ODS), s nímž v září bylo spokojeno pouze 20,8 procenta Pražanů a hejtman Středočeského kraje David Rath (ČSSD). Ten dostal obyvatel Středočeského kraje pouze 20,2 procenta hlasů, což mu stačilo na místo poslední.

Průzkum společnosti SANEP se konal ve dnech 1. až 30. září letošního roku a odpovědělo 33 301 dotázaných ve věkové kategorii 18-69 let.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama