Další rána pro kontroverzní poslankyni, které mluvila o legalizaci sexu s dětmi? Toto jí vzkazují její kolegové

Praha – Ještě před tím, než ve Sněmovně nastaly parlamentní prázdniny, pobouřila většinu svých kolegů poslankyně ČSSD Pavlína Nytrová. Ta při projednávání novely, která by umožnila registrovaným partnerům adoptovat dítě svého protějšku, uvedla, že se homosexuálové postupně budou snažit zlegalizovat sex s dětmi. Její domovská organizace teď vydala k jejím slovům rázné vyjádření.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

38. sjezd České strany sociálně demokratické

Nytrová ve Sněmovně řekla mimo jiné to, že homosexuálové jsou většinou promiskuitní, mají nadprůměrný sklon k alkoholu a je u nich vyšší míra duševních poruch. Postupně se prý budou snažit zlegalizovat sex s dětmi. V Českém rozhlase pak prohlásila, že homosexuální lobby podniká postupné kroky, aby nastolila nadvládu nad heterosexuální skupinou.

Psali jsme:  

Její domovská organizace ve Frýdku-Místku se teď od jejích slov distancovala, dodala navíc, že politička nikdy neměla podporu tamních sociálních demokratů.

„Výbory místní organizace ČSSD ve Frýdku-Místku a okresní organizace ČSSD Frýdek-Místek přijaly následující prohlášení: Poslankyně Pavlína Nytrová podporu frýdecko-místecké organizace nikdy neměla. Do Poslanecké sněmovny se dostala především díky podpoře exposlance Radima Turka a někdejšího předsedy okresního výboru Jaroslava Marka, které nyní platí jako své asistenty," uvedli předseda místní organizace ČSSD Frýdek-Místek Michal Pobucký a předseda okresního výkonného výboru ČSSD Frýdek-Místek Jiří Vzientek

Straníkům se její výroky o homosexuálech nelíbí. „Rozhodně se distancujeme od jejího prohlášení, že 'Homosexuálové se budou snažit zlegalizovat sex s dětmi', stejně jako od jejích následných komentářů, kdy si dokonce dovolila zpochybňovat roli Ústavního soudu. Jednoznačně prokázala svou nekompetentnost, protože zcela přestřelila v problematice, o níž tvrdí, že se na ni zaměřuje," vysvětlují jménem její domovské organizace.

Na rozdíl od poslankyně Nytrové si prý myslí, že poslanec by neměl při rozhodování „vycházet z internetových diskuzí a nepodložených faktů, ale že by se měl umět zorientovat v odborných zdrojích". I proto ji vyzvali, aby složila poslanecký mandát a nepoškozovala svými výroky dále ČSSD. „Za její výroky se omlouváme a vyzýváme ji, aby učinila totéž," dodali Pobucký a Vzientek.

Od výroků se okamžitě distancovala také ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. „Měla by si přestoupit do jiné strany," vzkázala stranické kolegyni Nytrové.

Nytrová se kvůli svým výrokům sešla i se svým stranickým šéfem a premiérem Bohuslavem Sobotkou. „Požádal jsem poslankyni Nytrovou, aby se omluvila za nemístné a urážlivé výroky, kterých se dopustila během svého vystoupení v Poslanecké sněmovně. Zdůraznil jsem jí, že jakékoliv šíření netolerance a nenávisti vůči sexuálním minoritám je v rozporu s hodnotami a programem sociální demokracie," uvedl po jednání. Připomněl, že sociální demokracie patřila mezi strany, které zákon o registrovaném partnerství podpořily.

„Pokud by paní poslankyně v tomto způsobu argumentace pokračovala i v budoucnosti, bylo by to neslučitelné s její jakoukoliv kandidaturou za ČSSD," uvedl Sobotka. Nytrová v reakci na to řekla, že její formulace sice byla tvrdá, ale že si za ní stojí. Omlouvat se nebude, kandidovat neměla v úmyslu.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama