Mám pro vás šokující zprávu, rozjel se politik. Má ale jeden zásadní problém

Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je jeden z hlavních bojovníků za syny české matky Evy Michalákové žijící několik let v Norsku. Té byly obě děti odebrány za údajné týrání norskou sociální službou Barnevernet. Podle posledních informací mělo k týrání dojít u matky ve sklepě, ta ale žádný sklep nemá.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

 Tomáš Zdechovský
doporučujeme

"Mám pro vás naprosto šokující zprávu: Eva Michaláková týrala děti ve sklepě. Tvrdil to barnevernet i pěstouni, kterým to údajně řekly děti včetně detailů, jak sklep vypadal. Má to jen jeden háček. Michalákovi sklep nikdy neměli," uvedl Zdechovský ve vyjádření, které má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Michaláková podle něj žádný sklep neměla, to prý ale nic nemění na tom, že Barnevernet i pěstouni budou tvrdit, jak si děti vybavují, že tam několikrát byly zavřené a popisují přesné detaily jeho zdí. "A norský soud tomu bude slepě věřit. To, že známe rozhodnutí soudu, neznamená, že známe skutečnou pravdu. A i když rozhodnutí norského soudu jako demokrat respektuji, rozhodně s ním nemohu souhlasit," dodal.

"Podobně jako s dřívějšími tvrzeními pana Kapitána a ministryně Marksové o tom, že by děti byly odebrány i v Česku. Nebyly a kdo tvrdí opak, je lhář. O tom jsem se znalostí všech detailů a okolností celého případu naprosto přesvědčen. Podle Barnevernetu například Denis na policii měl tvrdit, že při hádkách rodičů chodili kluci raději večer ven, než byl klid. Háček je ale v tom, že děti nikdy nebyly samotné večer venku, což mohou dosvědčit i sousedi a s ohledem na věk by to mohlo být naprosto vyloučené," uvedl dále europoslanec.

"Nebo podle jiné výpovědi chlapců, se prý při hádkách měli schovávat pod postelí, kde ale ve skutečnosti nebyl žádný prostor. U soudu také padlo, že rodiče po sobě měli házet židlemi, přestože Michalákovi žádné židle neměli. Do jejich malého domu by se ani nevešly. Měli křesla a pohovku, kterou by nedokázal hodit ani Arnold Schwarzenberger ve svých nejlepších letech, což dokazují i fotky z domu Michalákových a desítky svědků. Ale soud to prostě nezajímalo...Barnevernetu a pěstounům je lhaní v Norsku prostě povoleno," tvrdí Zdechovský.

U soudu podle jeho informací také zaznělo, že děti jsou rozděleny, ale mají možnost se potkávat. "Pěstouni bydlí nedaleko od sebe a děti se pravidelně navštěvují. Vypadá to jako naprosto ideální případ, kdy není co řešit. Ale jaká je realita? Kolikrát se děti ve skutečnosti potkali? Barnevernet odpovědět nedokáže nebo spíše neumí..." pokračuje europoslanec.

Ironicky podotýká, jak je nádherné, že Norové dokáží "ukrást dvě děti svým rodičům a skvěle to odůvodnit vymyšlenými příběhy" s tím, že děti by nelhaly. Ďábel se ale podle něj vždy skrývá v detailu. "A v případě Evy Michalákové ukázal, že spravedlnost je slepá a věřit údajným „výpovědím" dětí je nesmyslné, protože ukazují na možnou manipulaci ze strany pěstounů, která je v rozsudku také zmíněna," tvrdí Zdechovský.

To prý ale nějak zapomněl soud při posuzování celého případu zohlednit. "Stejně tak jako v dalších stovkách známých případů, které se podobají tomu Evy Michalákové jako vejce vejci. A tak norský případ bezpráví páchanému proti Evě Michalákové opět pokračuje. Proto stejné ženě, které svěří ve školce životy desítky cizích dětí, zakážou vlastní děti i jen potkat na ulici. Není to absolutní paradox?!" uzavřel.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

16.09.2019 22:24 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Prezident Václav Klaus ml.? Kontroverzní poslanec promluvil o tom, co…

16.09.2019 22:23 Aktualizováno Václav Klaus mladší má velké politické ambice. Netají se tím, že by se rád stal premiérem a dokonce…

Valorizace důchodů o 900 korun? Seniorům stejně v kapse moc nezůstane,…

16.09.2019 22:21 Aktualizováno Důchodci od roku 2020 dostanou k důchodu průměrně 900 korun navíc. Tím by ale zvyšování důchodů…

Wagnerová vystoupila v ČT. Vyzvala lidi, aby vyšli do ulic

16.09.2019 22:21 Aktualizováno Okolnostmi zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo se zabýval nedělní pořad ČT Otázky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama