Tůma začal jednat s ODS i ČSSD. Chce od nich nové tváře

Praha - Pražská TOP 09 bude jednat o koalici v Praze s ODS i ČSSD, na sobotní tiskové konferenci to uvedl kandidát na primátora metropole Zdeněk Tůma. Podle informací Mediafaxu tato jednání začnou už v neděli.

Zdeněk Tůma (TOP 09)
doporučujeme

"Jsme ve spojení, mám kontakty na oba lídry, momentálně jenom jednáme o formátu, ve kterém se potkáme. Nejpozději začátkem týdne se sejdeme," uvedl Tůma. Od svých potenciálních partnerů očekává, že nabídnou nové tváře a pomohou mu vtisknout pražské radnici novou tvář.

Tůma také připomněl, že má za tři dny narozeniny. Je to podle jeho slov nejlepší dárek, jaký mohl dostat. Nevyloučil také, že je možné, že ČSSD a ODS spolu mohou jednat o případné spolupráci.

Předseda strany Karel Schwarzenberg pochválil výsledek voleb, který dopadl nad jeho očekávání. "Hlavní bitvu jsme vyhráli, bitvu o Prahu," dodal. Nebylo by to podle něj možné, kdyby nebylo lidí, kteří straně všude pomáhali.

Je také podle něj důležité, aby strana to, co dělá na celorepublikové úrovni, dokázala i na komunální úrovni. "Abychom měli novou republiku, která bude spořádanější a šetrnější," vysvětlil.

Svým voličům také poděkoval senátor Bedřich Moldan, který obhajuje post senátora a postoupil na Praze 6 do druhého kola. Zdůraznil, že k prosazení reforem je třeba silný Senát, bez toho to podle něj nepůjde.

Předseda pražské organizace František Laudát zdůraznil, že voliči dali jasný signál pro změnu v Praze.

Témata: Tůma, Zdeněk | top 09 | Volby
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama