Ovčáček to řekl naplno a bez cenzury: Sluníčkáři jsou zločinci, ohrožují Česko. Pak vytáhl Českou televizi...

Praha - Hradní mluvčí Jiří Ovčáček tvrdí, že lidé, kteří vítají uprchlíky, takzvaní "sluníčkáři", se dopouštějí zločinného jednání. Podle něj ohrožují občany České republiky.

Jiří Ovčáček

Na facebookovém profilu Jiřího Ovčáčka je rušno. Hradní mluvčí se v posledních dnech aktivně vyjadřoval k řadě útoků v Německu a nebral si servítky. "Tisk v Říši již vyzývá obyvatelstvo k rozvážnému klidu!" uvedl například k páteční střelbě v Mnichově, po níž úřady vyzvaly obyvatele ke klidnému jednání.

Nechybí ani klasická kritika České televize. "Nejděsivější jsou žvásty relativizující teror v Německu, které vysílá ČST Praha," zhodnotil její vysílání Ovčáček.

Podotkl také, že ministerstvo vnitra v aktuální zprávě o extremismu uvádí, že migrační krize odezněla. "Raději bez komentáře," dodal hradní mluvčí.

Zaútočil také opět na think tank Evropské hodnoty, který mimo jiné bojuje proti ruské dezinformační kampani. "Ministerstvo vedené ČSSD financuje z peněz občanů České republiky svazácký spolek Evropské hodnoty, jehož jedinou faktickou činností je útočit na prezidenta republiky," podotkl Ovčáček.

Připomněl také, že prezident Miloš Zeman už loni v listopadu varoval, že se nebezpečí blíží k našim hranicím. "Upozornil na spojení migrační vlny s terorismem. Pan premiér reagoval prohlášením, že nebezpečí představují teroristé, ne uprchlíci," píše Ovčáček.

Uznal také, že některé věci je třeba říci zcela jasně a bez vytáček: "Ti, kteří vykřikuji "Refugees Welcome", ti, kteří připouštějí "dobrovolné" přijímání muslimských migrantů, uprchlíků, se dopouštějí zločinného jednání, kterým ohrožují životy občanů České republiky. Tito lidé představují přímé ohrožení národní bezpečnosti," napsal Ovčáček.

"Pan prezident se už opakovaně jednoznačně vyslovil proti přijímání muslimských migrantů. Přišel čas, kdy každý vrcholový politik musí zaujmout jasné stanovisko. Bez vytáček a slizkého vymlouvání. Žádejme po nich jasnou odpověd ano nebo ne!" dodal.

Babiš večer vystoupí s projevem ke státnímu svátku

28.10.2021 13:05 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes večer vystoupí s projevem, jeho tématem bude dnešní státní svátek…

Klaus: Česko stojí na křižovatce, začíná jít o všechno. Zkritizoval snahy…

28.10.2021 12:49 Česko opět stojí na klíčové křižovatce, na které začíná jít o všechno. V Míčovně na Pražském hradě…

Maláčová žádá Babiše o svolání vlády, jako řešení vidí dotace pro…

27.10.2021 20:35 Aktualizováno Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) požádala premiéra Andreje Babiše (ANO) o…

Nemáme nástroje k řešení dopadů cen energií, tvrdí ministerstvo práce

27.10.2021 16:53 Aktualizováno Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) oznámilo, že nemá žádné nástroje, s jejichž pomocí by…

Vláda by mohla o růstu minimální mzdy rozhodnout 5. listopadu

27.10.2021 15:49 Vláda by o zvýšení minimální mzdy pro příští rok mohla rozhodovat v pátek 5. listopadu.…

Česko se hodlá co nejaktivněji zapojit do přípravy nové Strategické…

27.10.2021 14:41 Česká republika se hodlá co nejaktivněji zapojit do přípravy nové Strategické koncepce…

NCOZ prověřuje okolí prezidenta Zemana ve dvou samostatných kauzách

27.10.2021 14:08 Aktualizováno Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta…

Podle Babiše je rozhodnutí Senátu o zvýšení platů politiků podvod nové…

27.10.2021 12:49 Aktualizováno Rozhodnutí Senátu, který dnes zamítl návrh dosluhující vlády ANO a ČSSD na zmrazení platů ústavních…

Vystrčil jednal s tchajwanským ministrem o hospodářské spolupráci či…

27.10.2021 12:21 Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes jednal s tchajwanským ministrem zahraničí Josephem Wuem o…

Senát zamítl zmrazení platů vrcholných politiků

27.10.2021 11:12 Platy vrcholných politiků by měly vzrůst příští rok asi o šest procent. Senát dnes zamítl návrh…

Související:

Právě se děje

reklama