Zeman: Konvička je magor

Praha - Prezident Miloš Zeman označil bojovníka proti islámu Martina Konvičku a lídra Iniciativy Martina Konvičky (IMK) za magora. Uvedl to v nedělním pořadu Pressklub na rozhlasové stanici Frekvence 1.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

"Souhlasím s premiérem, že pan Konvička se prokázal jako magor. Já nemám nic proti jeho kritice islámu a do značné míry tuto kritiku sdílím. To, co udělal na Staroměstském náměstí, je ale velmi podobné, co udělala ta skupina Ztohoven tím, že se napojila na vysílání České televize a simulovala atomový výbuch nad Krkonošemi. To bylo šíření poplašné zprávy, stejně, jako je poplašnou zprávou, že Islámský stát pronikl na Staroměstské náměstí," uvedl Zeman.

Na Staroměstské náměstí dorazili minulou neděli odpůrci islámu v čele s kontroverzním Martinem Konvičkou na vojenských vozech s islamistickými vlajkami a zbraněmi v ruce a vyděsili tak několik lidí, kteří se při pokusu o útěk zranili. Vykřikovali hesla jako Alláhu akbar (Bůh je velký) a z maket zbraní stříleli do vzduchu. Celou akci předčasně ukončili policisté.

Událost odsoudili zejména politici. "Dnešní akce na Staroměstském náměstí je výrazem politického a občanského kreténismu," uvedl na Twitteru ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

"Už nějakou dobu se ukazuje, že pan Konvička je magor. To, co se odehrálo, ta jeho nová výtržnost, to ukázalo, že je to naprostý magor. Společnost je potřeba před takovými lidmi chránit. Policie by měla důsledně dbát na dodržování zákonů," komentoval pro deník Právo premiér Bohuslav Sobotka.

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se podivoval nad tím, proč "původci tohoto veřejného ohrožení pod vlajkou Islámského státu nebyli zadrženi". Důsledky podle něj mohly být fatální.

I světové deníky si všimly nedělní akce. "Nechutný čin byl protiimigrační protest s názvem Obsazení Prahy, o kterém věděla radnice i policie," napsal britský Daily Mail. "Je šokující, že policie celou akci povolila. Stopli ji až v polovině, kdy se skupina zrovna chystala předvádět popravu vězně," napsal deník The Sun, který celou akci odsoudil a v titulku ji popsal jako "teror v Praze."

"Místo protestu panika," popisuje demonstraci deník New York Times. "Falešná okupace vyvolala zmatek mezi turisty. Mnoho přihlížejících utíkalo ve strachu o svůj život. Lidé zakopávali o židle v restauraci," popsal zmatek na Staroměstském náměstí The New York Times, který ve článku zdůraznil, kolik turistů do Prahy jezdí.

Demonstraci zaregistrovaly také německé a rakouské deníky. Rakouský deník Krone napsal, že akci zorganizoval pravicový populista Martin Konvička. "Přestrojil se za muslima a táhl za sebou velblouda. Jeho příznivci pokřikovali Alláhu Akbar (Bůh je veliký)," píše tisk.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miloš Zeman? Tohle je ostuda naší země v demokratickém a svobodném světě,…

18.10.2019 22:35 Aktualizováno Poslankyně ODS a někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová se naštvala kvůli…

Česko podpoří centra pro uprchlíky z Venezuely

18.10.2019 22:25 Česká republika podpoří dvě centra pro nejchudší matky s dětmi, které uprchly z krizí zmítané…

Policie dnes zasahovala v budovách vnitra a hasičů

18.10.2019 17:44 Policisté ve čtvrtek provedli domovní prohlídky v budovách ministerstva vnitra a generálního…

Kolik peněz ještě z lidí vymáčknete? Opozice si ve Sněmovně podala…

18.10.2019 16:08 Aktualizováno Projednávání vládního daňového balíčku bude pokračovat zřejmě až příští pátek na mimořádné schůzi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama