Boj o pražský magistrát je v plném proudu

Praha – Server Lidovky.cz dnes informoval o tom, že místopředseda pražské ODS, dlouhodobý favorit své strany na post primátora, nezíská ani místo člena rady pražského magistrátu.

Bohuslav, Sobotka
doporučujeme

Občanští demokraté mají, podle kandidáta ODS na primátora Bohuslava Svobody, v sestavování svých členů rady jedinou zásadu. Zasednout do ní mají jedině „nové“ tváře. Odejít by měli Pavel Klega, Milan Richter a Rudolf Blažek, který si však zajistil místo šéfa zastupitelského klubu a tedy jednoho ze tří vyjednavačů ze strany ODS. Případná koalice s TOP 09 by mu totiž mohla přispět. Bohuslav Svoboda se ale podle jednoho člena pražské ČSSD vyjádřil jasně. „V radě nebudou ti, kteří v ní seděli dříve. Tedy ani Blažek“ citoval. Navíc se zdá, že nemá potřebný počet hlasů ke zvolení do rady. 

Ani zbylí dva se nechtějí jen tak vzdat. „Nechci nic blokovat, vrátím se na Prahu 10 a zkusím získat důvěru lidí zpět. Když se mi to povede, vrátím se zpátky“, řekl Milan Richter, který se tak může stát starostou Prahy 10. Jeho kolega Pavel Klega naopak aspiruje na vedoucí post Prahy 15. 

Socialisté jsou zřejmě méně dramatičtí. Očekává se příchod Petra Hulinského nebo Karla Březiny. Přičemž Hulinský by mohl zajistit post poslance Jiřímu Dienstbierovi tím, že se vzdá svého mandátu výměnou za členství v radě. 

Pokud budeme mluvit o tzv. nových tváři, mohlo by s jednat o Aleksandru Udženiju (Praha 2) Andreu Vlásenkovou, hokejistu Petra Břízu a Ivana Kadlického (Praha 9).

Témata: Praha
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 16:02 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama