Skončí Kalousek a celá TOP 09? Politolog má velmi špatné zprávy

Praha - TOP 09 se v posledních volbách nedařilo a lepší to nebylo ani za Schwarzenberga. Straně chybí regionální zakotvení a přesvědčivé místní osobnosti, tvrdí politolog Stanislav Balík z Fakulty sociálních věd UK.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Miroslav Kalousek /TOP 09/ v OVM
doporučujeme

Balík České televizi řekl, že není potřeba z posledních voleb vyvozovat přehnané závěry. TOP 09 krajské a komunální volby prý nikdy nešly. Podotkl, že pád předsedy Miroslava Kalouska považuje za reálný, v pozici předsedy strany ale podle něj nadále zůstane, protože za něj zkrátka není náhrada.

Problém vidí jinde. "Možná se vyčerpává mobilizační potenciál, který strana měla, možná pod dojmem častého střídání voleb a pod dojmem častého vydávání těch konkrétních voleb za ty klíčové, v nichž je potřeba přijít a stranu podpořit. To nefunguje úplně dlouhodobě," tvrdí.

Pokles volebních preferencí TOP 09 ale nepřičítá odchodu Karla Schwarzenberga. "I s Karlem Schwarzenbergem dopadly volby v roce 2012 špatně. Není to tak dlouho co proběhly evropské volby 2014, a v těch naopak TOP 09 sahala po vítězství. Samozřejmě ještě měla Karla v čele, byť už velmi starého, ale oslovovala na jiných tématech pro jiný orgán," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (36)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí,…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z…

loading...

Zastupitelé Prahy 4 svrhli vedení, novou starostkou je Michalcová

24.04.2019 22:56 Praha 4 má ode dneška nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali…

Komunisty jsme měli zakázat. Politici zuří kvůli restitucím, ozval se…

24.04.2019 18:45 Aktualizováno Opoziční politici i někteří senátoři se netají tím, že zdanění restitucí považují za zásadní chybu…

Babiš se sešel se šéfem slovinské Národní rady, jednali o migraci

24.04.2019 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda slovinské Národní rady Alojz Kovšca dnes v Praze hovořili o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama