Vypadne TOP 09 z Sněmovny? To se nestane, nebojím se, tvrdí Kalousek

Praha – TOP 09 přišla s nápadem, aby spolu jednaly české pravicové strany, které by vytvořily protiváhu k hnutí ANO a Andreji Babišovi. Občanští demokraté ale nápadem příliš nadšeni nebyli. Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek však podle svých slov  pokládal za svoji povinnost říct možnosti, které pokládám za reálné, aby pravice vyhrála volby.

Miroslav Kalousek v pořadu Partie na Primě
doporučujeme

Kalousek věří, že tato myšlenka na spojení pravice ještě není pasé, a to i přesto, že předseda ODS Petr Fiala uvedl, že pro to nevidí důvod. Uvedl to v pořadu Dvacet minut Českého rozhlasu. Moderátor Jan Moláček mu však připomněl, že ODS nehrozí, že vypadne ze Sněmovny, zatímco TOP09 ano.

„Nám určitě nehrozí, že vypadneme ze Sněmovny,“ tvrdí Kalousek. Nezná prý ani průzkumy, které by to naznačovaly. „Svým způsobem každému hrozí, že vypadne ze sněmovny. Ale říkám, toho se neobávám,“ uvedl šéf TOP 09.

Blížící se volby premiér Bohuslav Sobotka často vykresluje jako střet mezi sociální demokracií a hnutím ANO. Podle Kalouska je to ale trochu jinak. „Já pevně doufám opět, že přemýšlivý volič na to nepřistoupí - že alternativa jedné politické divize, jednoho oligarchy na straně jedné a socialistů, kteří věří v rovnostářství a v maximální míru přerozdělování a v maximální míru regulace na straně druhé, Přitažlivá není alternativa ani jedna ani druhá,“ tvrdí.

Právě Sobotku přtitom Kalousek vůbec nešetří. „Pan premiér Sobotka dnes mobilizuje verbálně proti ANO, ale ve skutečnosti celé 3 roky poslouchal pana ministra Babiše jako hodinky a významně se podílí na jeho posílení. On je strůjcem té silné oligarchické skupiny. Oligarcha je někdo, kdo drží v rukou jak ekonomickou, tak státní zákonodárnou a výkonnou moc. A to mu umožnil zejména pan premiér Sobotka. Tak teď trochu pláče na svém vlastním hrobě,“ dodal ostře.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spor o Babišův střet zájmů by měl rozhodnout Evropský soudní dvůr, tvrdí…

13.06.2021 12:32 Spor o střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) by měl podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO)…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama