ČSSD chce prosadit pomoc rodinám a seniorům

Praha - Přídavky na děti, otcovská dovolená, senioři, zaměstnanci nebo bezpečnost. Právě to jsou témata, na které se chce ještě do voleb zaměřit sociální demokracie. Novinářům to dnes řekl premiér a předseda strany Bohuslav Sobotka. 

Bohuslav Sobotka a Michalea Marksová /oba ČSSD/
doporučujeme

Vláda by podle svého šéfa měla využít toho, že ve Sněmovně nemá jen těsnou většinu, a až do konce svého mandátu by měl fungovat naplno. Za hlavní prioritu své strany označil pomoc rodinám s dětmi. „Máme možnost prosadit změny, které budou znamenat konkrétní zlepšení," uvedl. Konkrétně by podle něj mělo jít o zvýšení příspěvku na děti nebo otcovskou dovolenou. Ministryně práce Michaela Marksová chce mimo jiné prosadit předpis o sociálním bydlení a dlouhodobé ošetřovné.

Nový systém valorizace penzí, který bude lépe zohledňovat růst mezd, a nižší limity na spoluúčast pacientů z řad seniorů by měl pomoci českým důchodcům. ČSSD chce také prosadit regulaci agentur práce a zvýšit dávky při dlouhodobé nemoci. Zaměstnance by měl podpořit i další růst minimální mzdy.

Psali jsme:  

Mezi další cíle sociálních demokratů podle Sobotky patří stabilizace zdravotní péče a posilování bezpečnosti. V kabinetu chce ČSSD také tlačit na to, aby byla zahájena výstavba klíčových dopravních staveb a zrychlilo se čerpání evropských fondů. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík chce sestrám u lůžek od července přidat 2000 korun či rozšiřovat počet studentů lékařských fakult.

Ministryně školství Kateřina Valachová se soustředí na kariérní řád pro učitele a posilování rozpočtu svého resortu. Ministerstvo průmyslu bude pracovat na podpoře exportu a modernizaci investičních pobídek. „Budeme se zaměřovat na to, aby investice, co přicházejí, byly s vysokými platy pro zaměstnance," uvedl ministr Mládek.

Psali jsme:  

Ministr pro lidská práva Jan Chvojka novinářům řekl, že chce řešit nezaměstnanost a vzdělání v sociálně vyloučených lokalitách a spolu s ministerstvem spravedlnosti dokončit novelu insolvenčního zákona.

Diplomacii bude podle jejího šéfa Lubomíra Zaorálka zajímat mírové řešení konfliktů, které způsobují migrační vlnu, a vyjednání co nejlepších podmínek odchodu Británie z Evropské unie pro Čechy, kteří tam žijí. Šéf rezortu vnitra Milan Chovanec plánuje uvádět do praxe opatření doporučená auditem národní bezpečnosti nebo zlepšovat podmínky práce bezpečnostních sborů. Rozšířit chce také možnosti občanů vyřizovat styk s úřady přes internet.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 16:02 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama