Jihomoravská ČSSD chce ve vedení strany Sobotku a Tejce, Chovanec propadl

Brno - V Brně se dnes koná nominoační konference Jihomoravské ČSSD. Schválila premiéra Bohuslava Sobotky na předsedu strany a Jeronýma Tejce na prvního místopředsedu strany. Ani jeden z nich neměl ve své domovské buňce protikandidáta.

Jeroným Tejc

"Pro nominaci Bohuslava Sobotky se vyjádřilo 149 ze 154 přítomných, zbylých pět se zdrželo a nikdo nebyl proti. U nominace Jeronýma Tejce bylo ze stejného počtu 147 pro a sedm se zdrželo, nikdo nebyl proti," informoval tajemník klubu ČSSD v krajském zastupitelstvu Petr Šikula.

Jihomoravská ČSSD je první, která nominovala na statutárního místopředsedu někoho jiného než ministra vnitra Milana Chovance.

Pro Tejce je podpora mateřské organizace důležitá. "Bez podpory členů sociální demokracie na jižní Moravě bych se o pozici dvojky nemohl ucházet. Myslím si, že každý musíme přesvědčit nejprve vlastní, kteří nás znají, a potom můžeme postoupit o krok výš a přesvědčovat ostatní. Proto jsem rád, že mám podporu jihomoravské ČSSD, i když má premiér Sobotka odlišný názor," řekl ČTK Tejc.

Psali jsme:  

Podle něj rozhodne březnový sjezd. "Já i Bohuslav Sobotka máme respekt k sociální demokracii a k jejím členům. Pokud 750 delegátů reprezentujících přes 20.000 členů sociální demokracie rozhodne o tom, jak má vypadat vedení, jsem přesvědčen, že budeme všichni výsledek respektovat. A ani Bohuslav Sobotka ho nebude zpochybňovat. Vše je ale v rukou delegátů sjezdu, které se budu snažit přesvědčit o tom, že přináším změnu, která bude prospěšná," doplnil Tejc.

Sobotka potvrdil, že sjezd rozhodne a jeho rozhodnutí musí všichni respektovat. Zároveň se netají podporou Chovance. "Podporuji pana Chovance, ale dalo se očekávat, že na jižní Moravě bude jiná nominace. Jsme demokratická strana a myslím si, že je v pořádku, že je na jednotlivé funkce více kandidátů," řekl novinářům Sobotka, který chce na jihu Moravy znovu kandidovat v podzimních volbách do Sněmovny.

"ČSSD musí mluvit jedním hlasem a být srozumitelná pro naše voliče. Já odmítám rozdělovat sociální demokracii, mým cílem je ji sjednocovat. Chci to po všech kandidátech do vedení strany," dodal předseda vlády.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby by dle průzkumu vyhráli Piráti a Starostové. Koalice Spolu dotáhla…

16.06.2021 20:35 Aktualizováno Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která…

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Část opozice neprosadila jednání o konci pandemického stavu

16.06.2021 09:53 Sněmovní kluby ANO, ČSSD a KSČM dnes vetovaly snahu ODS podpořenou TOP 09 i KDU-ČSL, aby dolní…

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje