Ministr Ludvík rezignoval na post šéfa finančního výboru, vzdá se i křesla v zastupitelstvu

Praha – Šéf rezortu zdravotnictví Miroslav Ludvík (ČSSD) rezignoval na post předsedy magistrátního finančního výboru. Ludvík to řekl dnes na jednání výboru. Má v plánu skončit také na postu pražského zastupitele. Ludvík zůstává předsedou pražské ČSSD.

Přidejte svůj názor

Miloslav Ludvík

Svou rezignaci na post zastupitele předá primátorce Adrianě Krnáčové (ANO), aby ji v úterý mohli projednat radní. V zastupitelstvu Prahy Ludvíka vystřídá zastupitel Prahy 7 Daniel Štěpán (ČSSD), který má slib zastupitele složit na čtvrtečním jednání.

Podle Ludvíka jsou důvodem rezignace časové důvody. „Zkoušel jsem to, ale je to neustálý kolotoč mezi ministerstvem, vládou a Sněmovnou a nechci na magistrátu vykonávat funkci jen formálně," řekl Ludvík. Zabývat se tím, zda bude lídrem kandidátky ČSSD do parlamentních nebo magistrátních voleb, je podle něj předčasné.

Psali jsme:  

Ministr Ludvík byl loni v prosinci opětovně zvolen předsedou pražské ČSSD, už tehdy oznámil, že se zastupitelského mandátu vzdá. Před volbami v roce 2014 byl lídrem kandidátky sociálních demokratů a kandidátem na primátora.

Jeho nástupce Štěpán (46) skončil ve volbách do zastupitelstva Prahy na 10. místě a mandát tedy nezískal. Jako první náhradník je podle výsledku voleb radní Prahy 8 Karel Šašek, ten ale mandát podle informací ČTK nepřijme a přepustí ho Štěpánovi, který je zastupitelem Prahy 7 a v minulosti byl mimo jiné místostarostou.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama