SPO si zvolí nové vedení, Veleba zatím nemá protikandidáta

Praha – Příští víkend si Strana práv občanů (SPO) zvolí nové vedení. O post předsedy se bude znovu ucházet současný šéf strany Jan Veleba. Delegáti se budou také zabývat podzimními sněmovními volbami. Volební sjezd SPO se bude konat v Praze v sobotu 11. února.

Jan Veleba /SPO/, předseda strany
doporučujeme

Na sjezdu se bude například rozhodovat, zda půjde strana do voleb samostatně nebo bude spolupracovat s jinými stranami. „Budeme řešit, jestli do nich půjdeme sami, nebo jestli to bude nějaký projekt, jako byl v 11 krajích v krajských volbách," informoval Veleba. V krajských volbách se strana ucházela o podporu voličů společně se stranou Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.

Volit se bude vedení včetně předsedy. Veleba zatím neví o žádném protikandidátovi, připomněl však, že před necelými třemi lety, kdy byl zvolen předsedou, měl být také jediným kandidátem a nakonec měl dva vyzyvatele.

Stávající šéf strany bude delegátům navrhovat, aby obnovili post statutárního prvního místopředsedy. Přál by si, aby se jím stal současný šéf straníků na jižní Moravě a místopředseda strany Marian Keremidský. Na pozicích dalších místopředsedů by rád viděl ty kandidáty, kteří „dobře odvedou svou práci".

Před delegáty promluví i čestný předseda strany, prezident Miloš Zeman. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček dnes na tiskové konferenci připomněl, že Zeman se sjezdů strany účastní pravidelně. Prezident stranu spoluzakládal, v roce 2010 se stal jejím prvním předsedou. Po prohraných sněmovních volbách v květnu 2010 ale na post rezignoval.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama