Nečekaná zpráva: Z boje o Hrad odstoupil jeden z prezidentských kandidátů. Proč?

Praha – V polovině ledna oznámil herec producent Michal Gulyáš známý z televizních seriálů Cirkus Bukowsky, Kriminálka Anděl nebo Kosmo, že chce kandidovat na prezidenta. Ani ne po měsíci však oznámil, že si kandidaturu rozmyslel.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Pražský hrad

„S odvahou, rozumem a citem se ucházím o vaše podpisy ke kandidatuře, a v případě řádného splnění všech náležitostí k tomu potřebných budu tuto podporu považovat za mandát obyčejných lidí, tedy všech občanů České republiky bez rozdílu,“ uvedl 50letý herec v asi desetiminutovém videu, které zveřejnil v lednu.

Psali jsme:  

Vymezil se také vůči některým dalším kandidátům. „Předstupuji před vás nikoli v herecké roli, ale po velmi hluboké úvaze a potom, co naši čeští miliardáři volbu prezidenta pro Českou republiku odstartovali jako jejich národní reality show, a to ve stylu nevkusnosti hodné formátu lidí, kteří jsou hluboce přesvědčeni, že jejich peníze jsou váš závazek k volbě jejich kandidátů,“ vysvětloval tehdy.

Kromě toho také rýpnul do Andreje Babiše, když prohlásil, že jeden z kandidátů „bude za sebou mít všemocného kobliháře, který se chystá z Pražského hradu vytvořit detašované Čapí hnízdo přesně ve stylu orwellovské Farmy zvířat, aby nám nakonec, pokud se koblihář stane v jiné volbě nejvyšším zvířetem vlády, předložil svá přikázání, podle nichž budeme muset žít, protože stát se přece dá řídit jako firma.

Teď Gulyáš uvedl, že ho osobní důvody přinutily změnit rozhodnutí. „Vážení přátelé, z důvodů neočekávaných událostí, které nebudu komentovat a které nastaly v uplynulých dnech, jsem se rozhodl svou kandidaturu na prezidenta České republiky stáhnout. Prosím ta média, která již mou kandidaturu zaznamenala, aby respektovala informační moratorium na důvody, které mne vedly k této skutečnosti,“ napsal v prohlášení zveřejněném na Facebook.

Mezi ty, kteří už ohlásili úmysl ucházet se post prezidenta tak dále patří podnikatel a hudebník Michal Horáček, lékař a aktivista Marek Hilšer, performer Milan Kohout a podnikatel Igor Sládek. Miloš Zeman by měl rozhodnutí ohledně kandidatury oznámí 10. března, už teď se ale spekuluje, že mu jeho poradní tým doporučil kandidovat.

Vstupte do diskuze (79)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovy vulgarity? Do kauzy ostře promluvil Jan Kraus. A Hradu se to…

18.10.2018 22:11 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman se opět postaral o poprask, když tento týden v Českém rozhlase mluvil…

ČSSD musí do čtyř měsíců zaplatit 338 milionů korun

18.10.2018 20:27 Dědicové advokáta Zdeňka Altnera vyzvali ČSSD k ukončení kauzy Lidový dům. Straně nabízejí…

Poche skončí na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu

18.10.2018 18:05 Europoslanec Miroslav Poche skončí jako politický tajemník na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu…

ČT, Bakala, Sobotka a ČSSD. Známý novinář vznesl vážné obvinění, pak to…

18.10.2018 17:30 Aktualizováno Novinář a vydavatel amerického původu Erik Best si ve svém zpravodaji vzal na paškál Českou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama