TOP 09 sází na mladou generaci, představila spolek TOP tým

Praha - TOP 09 má ode dneška oficiálně svoji mládežnickou organizaci. Zástupci TOP 09 a TOP týmu podepsali smlouvu o dlouhodobé spolupráci, která deklaruje vzájemnou podporu a spolupráci při prosazování pravicových proevropských hodnot.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Nové logo TOP 09
doporučujeme

Spolek TOP tým chce působit jako celostátní platforma sdružující mladé lidi se zájmem o politiku a konzervativně-liberální hodnoty. Vznikl jako oficiální mládežnická organizace TOP 09. Předseda TOP týmu Jan Kavalírek dnes novinářům řekl, že cílem sdružení je oslovovat mladé, sdružovat je a propojovat.

„TOP 09 věří v mladé lidi. Velmi si vážím každého, kdo je ochoten obětovat svůj volný čas podpoře hodnot, na kterých stojí demokracie a svoboda,“ řekl předseda strany Miroslav Kalousek.

Spolek TOP tým dostal celostátní strukturu a vedení na svém prvním sněmu v sobotu. Toho se zúčastnilo celkem 22 delegátů z 5 krajských organizací, které už fungují v Praze, Plzni, Pardubicích, na Vysočině a v Jihomoravském kraji. Brzy vzniknou organizace v Jihočeském, Středočeském, Libereckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji. TOP tým v době založení čítá přibližně 120 členů, do konce roku má ambici rozšířit členskou základnu na 200 členů.

Jako sdružení dobrovolníků pomáhal TOP tým při volbách v roce 2013 v Praze, vznikl o dva roky dříve. „Předvolební kampaně se aktivně zúčastnilo téměř čtyřicet členů našeho sdružení, kteří byli k dispozici všude tam, kde je bylo zrovna potřeba," uvedl tehdy ke spolupráci s pražskou organizací TOP 09 Kavalírek z pozice předsedy občanského sdružení. Nyní fungují krajské organizace v pěti regionech, v dalších mají vzniknout. Dohodu o spolupráci dnes Kavalírek podepsal s Miroslavem Kalouskem.

„TOP 09 vždy hodně sázela na mladé, a to nejen jako voliče, ale i podporovatele. Chceme mladým lidem dokázat, že je zejména v jejich zájmu se o politiku zajímat, jde o jejich budoucnost a k té by nikdo neměl být lhostejný. Zároveň si uvědomuji, že mladí lidé dnes mají ohromné množství možností, čemu se věnovat. Proto si velmi cením všech mladých, kteří svůj volný čas věnují věcem veřejným,“ říká místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová.

TOP 09 jde do sněmovních voleb bez dosavadního partnera STAN. Nedávno změnila logo, zařadila do něj motiv motýlka, jakého nosí její čestný předseda Karel Schwarzenberg. Program pro volby by strana chtěla představit v první polovině května, vycházet bude z dříve představeného programového dokumentu Vize 2030.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí,…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z…

loading...

Zastupitelé Prahy 4 svrhli vedení, novou starostkou je Michalcová

24.04.2019 22:56 Praha 4 má ode dneška nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali…

Komunisty jsme měli zakázat. Politici zuří kvůli restitucím, ozval se…

24.04.2019 18:45 Aktualizováno Opoziční politici i někteří senátoři se netají tím, že zdanění restitucí považují za zásadní chybu…

Babiš se sešel se šéfem slovinské Národní rady, jednali o migraci

24.04.2019 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda slovinské Národní rady Alojz Kovšca dnes v Praze hovořili o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama