Exposlanec Chaloupka ohlásil kandidaturu na Hrad, proslavil se výroky proti Romům

Praha - Někdejší poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka (56) chce kandidovat na prezidenta. V minulosti na sebe upozornil ústavní žalobou na církevní restituce nebo výroky na adresu Romů v souvislosti s jejich útokem na manželský pár v Duchcově na Teplicku.

Chaloupka, Otto
doporučujeme

Chaloupka dle svých slov hodlá kandidovat kvůli tomu, že "chce vrátit důstojnost na Hrad a vrátit lidem důvěru ve vedení naší země".

"Rozdělení moci po druhé světové válce nás z osidel fašismu uvrhlo do náruče komunismu. Oba tyto režimy byly diktátorské a v spárech jejich moci skončilo mnoho osudů," napsal dále Chaloupka na svém webu.

"Čelíme mohutné migrační krizi i jejím hospodářským dopadům. Evropská města pomalu ale jistě přicházejí o bezpečnost v ulicích, o své tradice i kulturní hodnoty, a naše společnost, jak česká, tak i evropská, je z mnoha důvodů rozdělená na několik nesmiřitelných táborů," míní exposlanec.

"Není mým cílem lacinými tématy manipulovat masy, hledat a zneužívat právě teď populární témata, lhát lidem a říkat věci, které nemyslím upřímně, jen abych se zalíbil co nejvíce z nich," dodal.

Chaloupka byl poslancem za Věci veřejné v letech 2010 až 2013, na sklonku mandátu založil stranu Republika, s níž se neprosadil ani v senátních, ani v evropských volbách. Loni ze strany, v níž byl předsedou a později místopředsedou, odešel, aby mohl kandidovat jako nestraník.

Před třemi lety byl Chaloupka odsouzen za výroky na adresu Romů k podmíněnému půlročnímu trestu vězení.

Chaloupka ještě jako poslanec na svém facebookovém profilu kritizoval snahu romského předáka útok v Duchcově bagatelizovat. "Lidi jsou na hraně a ještě pár takovýchto cikánských provokací a začne mazec. A pak je neochrání ani těžkooděnci," uvedl mimo jiné.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ne roušky, ale potraviny. ANO, SPD a komunisté oficiálně ničí svobodu a…

20.01.2021 16:45 KOMENTÁŘ - Názor, že současná vláda omezuje svobodu, jsme za poslední měsíce jistě slyšeli…

Příjem žádostí do druhé výzvy COVID nájemné bude až do 29. ledna

20.01.2021 14:53 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID…

Hamáček: Česko musí setrvat u stávajících opatření

20.01.2021 13:59 V Česku musí podle předsedy Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Komerční šíření nacistických symbolů bude zřejmě trestné

20.01.2021 13:56 Komerční šíření materiálu k propagaci národního socialismu a dalších podobných hnutí bude zřejmě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama