Exposlanec Chaloupka ohlásil kandidaturu na Hrad, proslavil se výroky proti Romům

Praha - Někdejší poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka (56) chce kandidovat na prezidenta. V minulosti na sebe upozornil ústavní žalobou na církevní restituce nebo výroky na adresu Romů v souvislosti s jejich útokem na manželský pár v Duchcově na Teplicku.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Chaloupka, Otto

Chaloupka dle svých slov hodlá kandidovat kvůli tomu, že "chce vrátit důstojnost na Hrad a vrátit lidem důvěru ve vedení naší země".

"Rozdělení moci po druhé světové válce nás z osidel fašismu uvrhlo do náruče komunismu. Oba tyto režimy byly diktátorské a v spárech jejich moci skončilo mnoho osudů," napsal dále Chaloupka na svém webu.

"Čelíme mohutné migrační krizi i jejím hospodářským dopadům. Evropská města pomalu ale jistě přicházejí o bezpečnost v ulicích, o své tradice i kulturní hodnoty, a naše společnost, jak česká, tak i evropská, je z mnoha důvodů rozdělená na několik nesmiřitelných táborů," míní exposlanec.

"Není mým cílem lacinými tématy manipulovat masy, hledat a zneužívat právě teď populární témata, lhát lidem a říkat věci, které nemyslím upřímně, jen abych se zalíbil co nejvíce z nich," dodal.

Chaloupka byl poslancem za Věci veřejné v letech 2010 až 2013, na sklonku mandátu založil stranu Republika, s níž se neprosadil ani v senátních, ani v evropských volbách. Loni ze strany, v níž byl předsedou a později místopředsedou, odešel, aby mohl kandidovat jako nestraník.

Před třemi lety byl Chaloupka odsouzen za výroky na adresu Romů k podmíněnému půlročnímu trestu vězení.

Chaloupka ještě jako poslanec na svém facebookovém profilu kritizoval snahu romského předáka útok v Duchcově bagatelizovat. "Lidi jsou na hraně a ještě pár takovýchto cikánských provokací a začne mazec. A pak je neochrání ani těžkooděnci," uvedl mimo jiné.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama