Bělobrádek kandidátem na premiéra. Lidovci a Starostové se dohodli na volební koalici

Praha - Krátce po dnešní třinácté hodině došlo k uzavření dohody o volební koalici mezi KDU-ČSL a hnutím STAN. Volební subjekt si do svého čela postavil současného vicepremiéra Pavla Bělobrádka, který se tak stal kandidátem na případného premiéra.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace

Volební subjekt, který sestává KDU-ČSL a hnutí STAN tak bude muset v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny získat přes 10 % voličských hlasů. 

KDU-ČSL uvedla krátce po dnešní třinácté hodině na svém twitteru, že Pavel Bělobrádek je kandidátem na českého premiéra.  "Pavel Bělobrádek je náš kandidát na premiéra ČR. Je čas pro novou politickou generaci," uvedla strana.

Podle tiskové zprávy KDU-ČSL budou obě strany dbát na to, aby poměr zastoupení na kandidátkách byl 60:40 ve prospěch Lidovců . Uzavřenou koaliční smlouvu musí ještě schválit květnový sjezd KDU-ČSL.

„Zvedli jsme tuto příležitost a jdeme do boje s tím, že chceme skutečně bojovat o nejvyšší příčky,“ dodal Bělobrádek.

„Rozhodli jsme se, že chceme společně se starosty vytvořit předvolební koalici a v ní se ucházet o přízeň těch nejméně 30 procent voličů, kteří opět nevědí koho volit. Kteří se nechtějí vracet k těm, co je zklamali v minulosti, v roce 2013 si právem přáli jinou, transparentní politiku a nyní z některých cítí zklamání znovu. Kteří si nepřejí monopolizaci moci a vládu jedné strany za podpory komunistů a extremistů. Kteří pořád věří, že změna může být k lepšímu. Společně nabízíme silnou, proevropskou, nepopulistickou, konstruktivní a středovou alternativu,“ řekl Bělobrádek.

Podle ČTK březnové volební průzkumy naznačují, že KDU-ČSL by se bez STAN do Sněmovny dostala. Součet hlasů obou uskupení se zpravidla pohybuje těsně kolem desetiprocentní hranice, pro Lidovce je tak spolupráce riskantnější.

Vstupte do diskuze (28)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovy vulgarity? Do kauzy ostře promluvil Jan Kraus. A Hradu se to…

18.10.2018 22:11 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman se opět postaral o poprask, když tento týden v Českém rozhlase mluvil…

ČSSD musí do čtyř měsíců zaplatit 338 milionů korun

18.10.2018 20:27 Dědicové advokáta Zdeňka Altnera vyzvali ČSSD k ukončení kauzy Lidový dům. Straně nabízejí…

Poche skončí na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu

18.10.2018 18:05 Europoslanec Miroslav Poche skončí jako politický tajemník na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu…

ČT, Bakala, Sobotka a ČSSD. Známý novinář vznesl vážné obvinění, pak to…

18.10.2018 17:30 Aktualizováno Novinář a vydavatel amerického původu Erik Best si ve svém zpravodaji vzal na paškál Českou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama