Bělobrádek kandidátem na premiéra. Lidovci a Starostové se dohodli na volební koalici

Praha - Krátce po dnešní třinácté hodině došlo k uzavření dohody o volební koalici mezi KDU-ČSL a hnutím STAN. Volební subjekt si do svého čela postavil současného vicepremiéra Pavla Bělobrádka, který se tak stal kandidátem na případného premiéra.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace

Volební subjekt, který sestává KDU-ČSL a hnutí STAN tak bude muset v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny získat přes 10 % voličských hlasů. 

KDU-ČSL uvedla krátce po dnešní třinácté hodině na svém twitteru, že Pavel Bělobrádek je kandidátem na českého premiéra.  "Pavel Bělobrádek je náš kandidát na premiéra ČR. Je čas pro novou politickou generaci," uvedla strana.

Podle tiskové zprávy KDU-ČSL budou obě strany dbát na to, aby poměr zastoupení na kandidátkách byl 60:40 ve prospěch Lidovců . Uzavřenou koaliční smlouvu musí ještě schválit květnový sjezd KDU-ČSL.

„Zvedli jsme tuto příležitost a jdeme do boje s tím, že chceme skutečně bojovat o nejvyšší příčky,“ dodal Bělobrádek.

„Rozhodli jsme se, že chceme společně se starosty vytvořit předvolební koalici a v ní se ucházet o přízeň těch nejméně 30 procent voličů, kteří opět nevědí koho volit. Kteří se nechtějí vracet k těm, co je zklamali v minulosti, v roce 2013 si právem přáli jinou, transparentní politiku a nyní z některých cítí zklamání znovu. Kteří si nepřejí monopolizaci moci a vládu jedné strany za podpory komunistů a extremistů. Kteří pořád věří, že změna může být k lepšímu. Společně nabízíme silnou, proevropskou, nepopulistickou, konstruktivní a středovou alternativu,“ řekl Bělobrádek.

Podle ČTK březnové volební průzkumy naznačují, že KDU-ČSL by se bez STAN do Sněmovny dostala. Součet hlasů obou uskupení se zpravidla pohybuje těsně kolem desetiprocentní hranice, pro Lidovce je tak spolupráce riskantnější.

Vstupte do diskuze (28)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se naváží do Senátu: Odmítnutím Gerlocha uškodil Ústavnímu soudu

21.03.2019 16:35 Středeční rozhodnutí Senátu odmítnout nominaci Aleše Gerlocha na ústavního soudce podle prezidenta…

Zeman si přisadil: Existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a IS

21.03.2019 16:31 Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že z minulosti existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a…

Maláčová zakázala podřízeným poskytovat informace. Jako carevna, rýpla si…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Poslanci sněmovního sociálního výboru kritizovali dnes ministryni práce Janu Maláčovou (ČSSD) za…

Babišův střet zájmů? Kraj zrušil rozhodnutí Černošic, věc se musí znovu…

21.03.2019 16:05 Aktualizováno Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama