Deníky vydaly celostránkový inzerát ANO, už se objevily parodie

Praha - Většina největších českých deníků dnes vydala celostránkový inzerát hnutí ANO, který reaguje na úterní rozhodnutí premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) podat demisi celé vlády.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO
doporučujeme

Je na něm předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš s ústy přelepenými lepicí páskou a velkým nápisem PROČ? "Jak určitě víte, pan premiér mě chce dostat za každou cenu z vlády. Podává demisi celé vlády. Ne snad proto, že by to vyžadoval zájem státu. Jak je každému jasné, je to proto, aby se zbavil mě. Tak jsem si udělal inzerát. Zítra vyjde ve všech novinách," napsal v úterý Babiš na svém facebooku.

Inzerát vyšel v Lidových novinách a Mladé frontě Dnes, které patří pod svěřenský fond, kam Babiš nedávno vložil své firmy, a rovněž v Právu, Deníku, Blesku nebo na přebalu Metra.

K fotkám je přidán krátký text s případy, které ANO vyčítá politikům ČSSD, například kauza někdejších hornických bytů, soud týkající se OKD či údajné ovládnutí státních zástupců.

V LN, MfD nebo Právu je v inzerátu mimo jiné věta: "O OKD, kde pan Sobotka se svými přáteli Bakalou a Pokorným připravili víc než 43 000 hornických rodin o střechu nad hlavou a zničili celý region?" V Deníku a Blesku je text upraven jinak. "Nechali jsme z inzerátu po dohodě s klientem vyndat jména Bakala a Pokorný," uvedl k tomu na twitteru šéfredaktor Deníku Tomáš Skřivánek.

Základní cena celostránkového inzerátu v Blesku je 735.000 korun, v Mladé frontě Dnes téměř 723.000 Kč, v Lidových novinách 308.000 Kč a Právu 246.000 Kč.

Na internetu se už objevily také první parodie inzerátu. Na jedné z nich je například stejná fotografie Babiše s páskou přes ústa, ale s textem "O svých kauzách hodlám mlčet".

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Padne Babiš při volbách 2021? Opozice reaguje na výzvu Milionu chvilek

16.11.2019 21:53 Aktualizováno Lídři opozičních politických stran souhlasí s výzvami spolku Milion chvilek, které zazněly na…

Vznikne velký šik proti Babišově vládě? Minář apeloval na opoziční strany

16.11.2019 19:39 Aktualizováno Spolek Milion chvilek vyzval na dnešní demonstraci na pražské Letné demokratické opoziční strany,…

OBRAZEM: Češi účtují s Babišem. 300 tisíc lidí vyrazilo na Letnou

16.11.2019 19:06 Až 300.000 lidí dorazilo dnes do Prahy na Letnou, aby si připomněli třicáté výročí pádu…

"Čápi, vemte si ho i s hnízdem!" Demonstrace proti Babišovi dopadla nad…

16.11.2019 18:17 Aktualizováno Dnešní demonstrace dopadla podle mluvčího iniciativy Milion chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama