Pelta a Kratochvílová jsou ve vazbě. Jejich stíhání je důvodné, rozhodl soud

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes poslal do vazby náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou, která je obviněna v souvislosti s dotačními programy pro sport. Ve vazbě skončil i předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslav Pelta.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Miroslav Pelta (foto: David Sedlecký)
doporučujeme

Proti rozhodnutí si Pelta může podat stížnost k pražskému městskému soudu, do jejího vyřízení zůstane ve vazbě. "Soud konstatoval, že považuje trestní stíhání za důvodné," uvedl státní zástupce Ondřej Trčka. Podle žalobce i soudu panují obavy, že budou obvinění ovlivňovat svědky a opakovat trestnou činnost.

Peltův právník Bronislav Šerák při odchodu ze soudní budovy se zástupci médií nehovořil. Dříve řekl, že jeho klient se cítí nevinen.

Šéf českého fotbalu je stíhán za zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Kratochvílová se údajně s Peltou domlouvala na přípravě dotačních programů. Rozdělování dotací pak podle policejních dokumentů ovlivňovali ve svůj prospěch nebo ve prospěch svých blízkých.

Policisté obvinili i bývalého šéfa odboru sportu na ministerstvu školství Zdeňka Břízu. Ten bude podle mluvčí ministerstva Kláry Bílé s platností od úterý 9. května odvolán z pozice ředitele Vysokoškolského sportovního centra. Obviněna má být také Fotbalová asociace ČR jako právnická osoba.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministr Staněk podal na Fajta dvě trestní oznámení, třetí se připravuje

18.04.2019 15:05 Aktualizováno Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) odvolal ředitele Národní galerie Praha (NGP) Jiřího Fajta a…

Kdo Babišovi nedonáší, toho zničí? Opozice spojuje Kněžínkův konec s Čapím…

18.04.2019 14:57 Předsedu ČSSD Jana Hamáčka překvapilo dnes ohlášené rozhodnutí ministra spravedlnosti Jana Kněžínka…

Pád dalšího ministra: Kněžínek končí, má ho nahradit Benešová

18.04.2019 14:54 Aktualizováno Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) dnes oznámil, že se rozhodl skončit ve funkci. Demisi…

V odvolání Fajta má prsty Zeman? Herman vznesl podezření, Gazdík se přidal

18.04.2019 14:44 Exministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) vidí za odvoláním generálního ředitele Národní galerie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama