Pelta a Kratochvílová jsou ve vazbě. Jejich stíhání je důvodné, rozhodl soud

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes poslal do vazby náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou, která je obviněna v souvislosti s dotačními programy pro sport. Ve vazbě skončil i předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslav Pelta.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Miroslav Pelta (foto: David Sedlecký)
doporučujeme

Proti rozhodnutí si Pelta může podat stížnost k pražskému městskému soudu, do jejího vyřízení zůstane ve vazbě. "Soud konstatoval, že považuje trestní stíhání za důvodné," uvedl státní zástupce Ondřej Trčka. Podle žalobce i soudu panují obavy, že budou obvinění ovlivňovat svědky a opakovat trestnou činnost.

Peltův právník Bronislav Šerák při odchodu ze soudní budovy se zástupci médií nehovořil. Dříve řekl, že jeho klient se cítí nevinen.

Šéf českého fotbalu je stíhán za zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Kratochvílová se údajně s Peltou domlouvala na přípravě dotačních programů. Rozdělování dotací pak podle policejních dokumentů ovlivňovali ve svůj prospěch nebo ve prospěch svých blízkých.

Policisté obvinili i bývalého šéfa odboru sportu na ministerstvu školství Zdeňka Břízu. Ten bude podle mluvčí ministerstva Kláry Bílé s platností od úterý 9. května odvolán z pozice ředitele Vysokoškolského sportovního centra. Obviněna má být také Fotbalová asociace ČR jako právnická osoba.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo bude novým šéfem Senátu? Zesnulého Kuberu zatím zastoupí Růžička

20.01.2020 16:41 Zesnulého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu bude v čele horní komory nyní zastupovat její první…

Bude mít Kubera státní pohřeb? Co čeká Senát? Přinášíme odpovědi

20.01.2020 16:10 Nečekané úmrtí Jaroslava Kubery přidělalo starosti kolegům ze Senátu i hradním ceremoniářům. První…

Zeman považoval Kuberu za svého přítele, přijde mu na pohřeb

20.01.2020 15:54 Prezident Miloš Zeman považoval zemřelého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu za svého přítele, i když…

Náhlé úmrtí Kubery (†72). Obrovský šok, byl to férový chlap, reagují…

20.01.2020 15:34 Aktualizováno Politici vyjadřují lítost nad smrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery ODS). Premiéra Andrej Babiš …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama