Pelta a Kratochvílová jsou ve vazbě. Jejich stíhání je důvodné, rozhodl soud

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes poslal do vazby náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou, která je obviněna v souvislosti s dotačními programy pro sport. Ve vazbě skončil i předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslav Pelta.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Miroslav Pelta (foto: David Sedlecký)
doporučujeme

Proti rozhodnutí si Pelta může podat stížnost k pražskému městskému soudu, do jejího vyřízení zůstane ve vazbě. "Soud konstatoval, že považuje trestní stíhání za důvodné," uvedl státní zástupce Ondřej Trčka. Podle žalobce i soudu panují obavy, že budou obvinění ovlivňovat svědky a opakovat trestnou činnost.

Peltův právník Bronislav Šerák při odchodu ze soudní budovy se zástupci médií nehovořil. Dříve řekl, že jeho klient se cítí nevinen.

Šéf českého fotbalu je stíhán za zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Kratochvílová se údajně s Peltou domlouvala na přípravě dotačních programů. Rozdělování dotací pak podle policejních dokumentů ovlivňovali ve svůj prospěch nebo ve prospěch svých blízkých.

Policisté obvinili i bývalého šéfa odboru sportu na ministerstvu školství Zdeňka Břízu. Ten bude podle mluvčí ministerstva Kláry Bílé s platností od úterý 9. května odvolán z pozice ředitele Vysokoškolského sportovního centra. Obviněna má být také Fotbalová asociace ČR jako právnická osoba.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ANO má před volbami starosti, voliči jsou prý zmateni. Přijde o hlasy…

20.05.2019 15:07 Hnutí ANO je podle všech průzkumů jasný favorit voleb do Evropského parlamentu. Jednotlivé průzkumy…

KSČM státní rozpočet na příští rok zatím nepodpoří

20.05.2019 14:05 KSČM zatím váhá, zda podpoří státní rozpočet na příští rok, ve kterém ministerstvo financí počítá…

Kam mizí peníze poplatníků? Finance chtějí od rezortu práce inventuru…

20.05.2019 13:48 Ministerstvo práce by mělo ministerstvu financí předložit inventuru výdajů na sociální služby.…

Vyšší rodičovský příspěvek bude. Kdo nakonec dostane 300 tisíc a kdo má…

20.05.2019 13:33 Aktualizováno Zdá se, že po měsících sporů je konečně jasno - rodičovský příspěvek od příštího roku vzroste.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama