Všichni se spojili proti prezidentovi. Exministra pořádně rozzlobilo dění kolem Zemana

Praha – Zatímco většina českých politiků kritizuje prezidenta Miloše Zemana za to, že v době vládní krize upřednostnil plánovanou cestu do Číny, někdejší ministr vnitra ve vládě Jana Fishera i Jiřího Rusnoka Martin Pecina má pro rozhodnutí Hradu pochopení.

Přidejte svůj názor 48 komentářů

Martin Pecina, exministr vnitra

„Tak sleduji naši politickou situaci a necítím se býti příliš pobaven. Premiér požádal o odvolání ministra financí. Prezident se hned první (!) pracovní den vyjádřil velmi jasně. Bylo by vhodné, kdyby byla vypovězena koaliční smlouva (myslí si někdo že by neměla)?“ shrnuje události exministr na sociálních sítích.

Poukazuje tají na to, že Senát se v tomto prvním pracovním dnu sešel a začal prezidentovi vyhrožovat žalobou, pokud nebude konat do konce týdne. „První den už všichni ví, že prezident nedodrží Ústavu ČR. To je fakt bezvadné. První den se všichni baví o tom, jak prezident odvolání zdržuje,“ zlobí se Pecina.

„Rád bych někde viděl statistiku jak dlouho trvalo průměrné odvolání předchozím prezidentům. Zdali pan Havel odvolával hned první den po obdržení žádosti. Zábavné jak jsou najednou zase všichni proti našemu prezidentovi...“ rýpnul si na závěr.

Vstupte do diskuze (48)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama