Poslanci ANO bojují za Babiše: Organizujete puč, jsou to jen pindy, zaznělo ve Sněmovně

Praha – Ve Sněmovně právě probíhá mimořádná schůze, na které se jedná o o nahrávkách s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Jednat se zřejmě bude do pozdního večera.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO
doporučujeme

Poslanci ANO sveřepě hájí svého předsedu a ministra financí Andreje Babiše. Mluví například o puči proti němu a tvrdí, že nikdo neprokázal, že by zneužil moc.

Ministr pro legislativu Jan Chvojka (ČSSD) zase uvedl, že by bylo nejlepší, kdyby Babiš vyňal mediální skupinu MAFRA ze svěřenského fondu a prodal ji. „Ta média jsou nedůvěryhodná, Andrej Babiš zničil dobré jméno Mladé fronty Dnes a Lidových novin," řekl Chvojka. V Mladé frontě Dnes jsou podle podle něho i novináři, kteří píšou na politickou objednávku.

S tím ale nesouhlasí zástupci ANO. „Organizujete jen puč na člověka, který je jiný, než je většina z vás," prohlásila poslankyně ANO Jana Lorencová. Obyvatelé dali Babišovi a hnutí ANO ve volbách mandát podle ní proto, aby ostatním politikům vadili, což se podle ní daří. "Babiš vám vadí. Prostě je potřeba toho jednoho člověka z politiky vyštvat," tvrdila.

Bohuslav Chalupa (ANO) pak řekl, že nikdo neprokázal, že Babiš zneužil moc. „To jsou jenom pindy. Pokud jsou nějaké nezávislé instituce, tak nemůžou být ovlivněny nikým," zpochybňoval Chalupa samotný název schůze, jenž zní „Zneužívání moci ministrem financí Andrejem Babišem vůči nezávislým institucím demokratické společnosti". Pokud měla nějaká instituce pocit, že proti ní Babiš moc zneužil, měla podle Chalupy podat trestní oznámení. "Tady nám bude ODS diktovat, kdo bude a nebude v politice?" tázal se.

Chvojka označil sněmovní diskusi za bizarní. Podobný názor už před ním vyslovil předseda klubu TOP 09 a Starostů Michal Kučera, jenž se stal zpravodajem projednávaného bodu. "Už jsem tak dlouho netrpěl, jako trpím dnes, hlavně když vystupují poslanci za hnutí ANO," poznamenal.

Sněmovna se následně na návrh ODS usnesla, že bude moci o nahrávkách s Babišem jednat do pozdního večera. Schůze by mohla pokračovat i po 21:00. Do debaty byla kolem 18:00 přihlášena ještě desítka poslanců. Řada z nich využívá i krátké faktické poznámky.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud musí znovu řešit výroky Babiše o agentuře, která žádá omluvu

05.06.2020 09:53 Nejvyšší soud vyhověl dovolání PR agentury Bison&Rose, její nárok na omluvu od premiéra Andreje…

Babiš: Česko už nikdy nezavede plošná opatření. Plán na druhou vlnu…

05.06.2020 09:35 Premiér Andrej Babiš (ANO) vzkázal opozici, která ve čvrtek ve Sněmovně vyzývala vládu k přípravě…

Česko se otevírá světu. Dnes se rozvolní další opatření na hranicích

05.06.2020 09:00 Od dnešních 12:00 se zcela uvolní cestování mezi Českem, Rakouskem a Maďarskem. Po konzultacích s…

Filip odebral slovo Pirátovi, opozice ho obvinila z cenzury

04.06.2020 22:02 Obvinění z cenzury si dnes od opozice vysloužil místopředseda Sněmovny a šéf komunistů Vojtěch…

Související:

Právě se děje

Další zprávy