Slávku, ty těm prasatům musíš ukázat! Tonda Blaník radí premiérovi

Praha - Na aktuální politickou situaci v naší zemi už reagovali i tvůrci politické satiry Kancelář Blaník. Ve včerejším vydání na internetovém kanálu Stream tak Tonda Blaník učí premiéra Sobotku mluvit sprostě, Babiše přesvědčuje, aby odešel z politiky.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Seriál Kancelář Blaník

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podal minulý týden prezidentu Zemanovi demisi ministra financí Andreje Babiše (ANO). Ten všechna svá obvinění, která se na něj poslední dobou nakupila, odmítá a opakuje, že není důvod k jeho odchodu z vládní funkce.  Miloš Zeman s odvoláním ministra otálí, dnes jede na několikadenní pracovní návštěvu Číny, Babiše chce řešit až po svém návratu. Včerejší díl internetové satiry Kancelář Blaník řešil současnou politickou situaci.

V úvodu se opilý lobbista Tonda Blaník zlobí na své kolegy, kteří nechali situaci dojít tak daleko, že Zeman přijal demisi, a Sobotka mu žádnou nedal. Původní plán byl, že Sobotka podá demisi a "bude na kolenou", teď prý vypadá jako "klaďas". Zlobí se také kvůli tomu, že unikly nahrávky Babiše s novinářem Přibilem. Jeho kolegyně Lenka prý hovory neměla nahrávat, ale pouze si zapisovat, na čem se oba dohodli.

"My jsme neměli dávat dohromady Andreje s Milošem, to je horší než Krakatit ty vole," stěžuje si Blaník. Poté se Tonda snaží vzít situaci do vlastních rukou. Volá Miloši Zemanovi a žádá ho, zda by se nemohl od této chvíle chovat slušně.

"Já vím, že se Sobotkou to byl můj nápad, ale prezident není car, Miloši," říká prezidentovi. "Prostě by si zase pro změnu mohl respektovat ústavu, ju?" radí mu. Další telefonát následuje mezi Blaníkem a ministrem financí Babišem.

"Já chápu, že tvrdíš, že je to spiknutí, Andreji. Ale ty prostě nemůžeš pořád mlít to samý a neodpovědět na jedinou otázku. Tak to radši do tý televize nelez," diskutuje s Babišem. Radí mu, aby se na politiku "vybodl", na jeho triku je totiž už moc kauz.

Následuje rozhovor s premiérem Sobotkou. "Ano Slávku, já vím, že jste kariérista. Ano, taky jste hovado. Ale víte co je za problém? Že to na vás není vidět," domnívá se Blaník, radí Sobotkovi, aby se konečně začal chovat, jako politik. To podle Tondy obnáší zesměšňování ostatních, sprostá mluva a neříkání pravdy. "Slávku, ty těm prasatům musíš ukázat, že seš ještě větší svině než oni dva dohromady," dodává Tonda. Poté se odmlčí, na jeho slova reaguje premiér, poté se táže Tonda. "Kam že mám jít?" "No vidíte, to pro začátek nebylo vůbec špatný," chválí Tonda Sobotku.

V minulých dílech se řešily například kauzy kolem nákupu Gripenů, tunel Blanka, Opencard či Babišovo Čapí hnízdo.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovi vadí schůzka ministra školství Plagy se šéfem BIS

18.01.2019 01:19 Prezidentu Miloši Zemanovi vadí schůzka ministra školství Roberta Plagy (ANO) s ředitelem…

Na vykupování prasečáků máme, ale na obědy ve školách ne! U Jílkové se…

18.01.2019 00:54 Měli by mít všichni školáci obědy zdarma? Je takové opatření spravedlivé vůči nemocným lidem a…

Roman Onderka byl nominován na 1. místopředsedu ČSSD

17.01.2019 20:04 Poslanec Roman Onderka (ČSSD) získal dnes od jihomoravské organizace ČSSD nominaci na prvního…

Soudce se pustil do Zemana. A Ovčáček se rozhodl, že to tak nenechá

17.01.2019 19:55 Aktualizováno Bývalý předseda a nynější soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa cítí velké zklamání z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama