Do bitvy o rozpočet zasáhnou volby. Kupujete si hlasy občanů, protestuje TOP 09

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes představil první nástřel rozpočtu na příští rok. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) k tomu uvedl, že návrhy jsou jen reakcí na schválenou nebo připravovanou legislativu.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Bohuslav Sobotka v Poslanecké sněmovně
doporučujeme

Vláda rozpočet do konce září schválí a pošle poslancům. Po podzimních volbách tak ale podle Sobotky bude muset učinit ještě jednou.

Návrh rozpočtu počítá se zákony, které ještě nejsou schválené a jsou v legislativním procesu. "S volbou nové Sněmovny všechny projednávané zákony padají pod stůl. Předpokládám, že rozpočet předložíme do Sněmovny znovu po volbách a bude to rozpočet vypracovaný touto vládou," uvedl premiér.

Nyní podle Sobotky vládu čeká několikaměsíční debata o struktuře výdajů, diskuse se povede mimo jiné o investičních programech a čerpání evropských peněz.

Podle návrhu MF mají stoupnout platy v sociálních službách. "Sociální pracovníci si určitě zaslouží vyšší ohodnocení. Proto jsem v loňském roce při projednávání návrhu státního rozpočtu navrhovala, aby jim od státu směřovalo o 226 milionů korun na vyšší platy. Načasování takto razantního zvýšení o 24 procent, o kterém slyšíme těsně před volbami, ukazuje, že se jedná pouze o snahu koupit si voliče," uvedla dnes místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová.

"Nechápu, proč to současná vláda výrazněji neprosazovala hned od svého nástupu, neboť sociálním pracovníkům v prvním roce svého mandátu přidala jen 3,5 procenta," dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš dělá Česku ostudu. Opozice vyvolá hlasování o nedůvěře vládě

18.06.2019 12:26 Aktualizováno Opoziční strany ODS, Piráti, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN se na dnešním jednání domluvily, že vyvolají…

Kauza "propagandistické" Mateřídoušky pokračuje: Braňme normální svět, zní…

18.06.2019 11:59 Jak vás již server EuroZprávy,cz informoval, dětský časopis Mateřídouška vzbudil svým posledním…

Ovčáček chce být mluvčím Jaromíra Soukupa, pokud vyhraje volby

18.06.2019 11:26 Aktualizováno Majitel a moderátor TV Barrandov dostal v pořadu Volejte a pište šéfovi dostal od jedné divačky…

Česko chce víc peněz na dopravu či boj se suchem. Zaplatí to Brusel?

18.06.2019 11:23 Česká republika potřebuje z Evropské unie získávat peníze na investice, nikoliv na takzvané měkké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama