Babiš s Bělobrádkem vévodí Twitteru. Čeští ministři si na sociální sítě zvykají

Praha - Éra sociálních sítí je nezastavitelně tady. Uvědomují si to i naši politici, kteří si kromě facebookových účtů oblíbili zejména Twitter. EuroZprávy.cz nabízí podrobný přehled, jak tuto sociální síť využívají ministři české vlády. Pouze dva ministři tento komunikační kanál nevyužívají.

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí

Sociální síť Twitter, kde lidé vkládají své názory, sdílejí odkazy a reagují na společenské či politické dění, si oblíbili i čeští ministři. Založení účtu na Twitteru jim může posloužit zejména ke zviditelnění a sebeprezentaci. EuroZprávy se podívaly na jednotlivé účty českých ministrů. Ty sociální síť využívají primárně k prezentaci svých politických činů a názorů.

Králem českého Twitteru je z vládního kruhu dnes už bývalý ministr financí Andrej Babiš (ANO). Sleduje ho neuvěřitelných 316 "followerů", tedy těch, kteří si všechny jeho příspěvky mohou přečíst a reagovat na ně. Babiš zatím napsal přes 1400 příspěvků. Kombinuje v nich jak sdělení o jeho politických krocích a krocích ministerstva financí, často ale lze nalézt i "tweety" čistě osobní, které nemají s politikou nic společného.

Za druhého krále bychom mohli označit vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). I když ho sleduje "jen" 18,8 tisíc sledovatelů, Bělobrádek má prvenství co do počtu napsaných příspěvků. Je jich 16, 7 tisíc. Šéf lidovců prezentuje své politické názory, ale četně sdílí videa a odkazy na zajímavé články. Jeho příspěvky nejsou strojené, je z nich cítit nádech vtipu.

Někde "mezi" stojí současný český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jeho tweety jsou čistě informativního charakteru o činnosti jeho a jeho vlády. Pyšní se 34 tisíci sledovateli a napsal už 3 655 příspěvků.

Nejmenším počtem sledování disponuje ministr dopravy Dan Ťok (ANO), Sleduje ho jenom 423 lidí, napsal jen 191 příspěvků. Podobně je na tom ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD). Ten má jen o čtyři followery víc.

Twitter si vůbec nezřídil ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD), stejně tak ani ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Nový ministr financí za ANO Ivan Pilný si twitterový účet založil dnes.

Velký počtem followerů se může chlubit i ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Je jich přes 14 tisíc. Zaorálek na svém účtu informuje zejména o svých zahraničních aktivitách. Podobně je na tom i další ministr za ČSSD, ministr vnitra Milan Chovanec. Toho sleduje téměř 14 tisíc lidí. Chovanec komentuje především své politické aktivity a aktivity ministerstva.

Velmi propracovaný má svůj účet ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Toho sleduje přes 8 tisíc lidí. Pelikán sdílí kromě politických vyjádření také události z jeho soukromého života, často sdílí hudbu, která se mu líbí. Výrazněji se na sociální síti projevuje také ministryně sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Jejímu účtu vévodí zejména příspěvky, ve kterých kritizuje opozici a brání se jejím výtkám vůči práci vlády.

Podobně, jako k aktivitám na Twitteru přistupuje Pelikán, sociální síť využívá i ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Jeho 2 714 příspěvku sestává jak z politických proklamací, tak z událostí z běžného života. Sdělí vám třeba i to, jak se mu líbí filmová hudba.

Velmi autenticky působí účet ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (ANO). Sleduje ji 4 804 lidí. Šlechtová se do svých příspěvků nebojí projevit emoce. Je malá pravděpodobnost, že by jí příspěvky psal nějaký mediální tým.

Čistě informativně svůj účet vede ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD), ale i odcházející ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Podobně k němu přistupuje šéf obrany Martin Stropnický (ANO) a ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Miloš Zeman bude dnes propuštěn z nemocnice, po týdnu

22.09.2021 10:38 Prezident Miloš Zeman bude dnes propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). ČTK to potvrdila…

Zeman se vrací do úřadu, na programu jsou schůzky se Schillerovou, Fialou…

22.09.2021 08:13 Tři schůzky s představiteli vlády i opozice má dnes na programu prezident Miloš Zeman na zámku v…

Babiš pojede na maďarsko-srbskou hranici, podívá se na pohraniční plot

22.09.2021 08:09 Český premiér Andrej Babiš dnes navštíví maďarsko-srbskou hranici, kde si prohlédne zabezpečení…

Studentským volbám vévodily obě opoziční koalice

21.09.2021 18:30 Aktualizováno Studentské volby do Sněmovny vyhrála koalice Piráti a Starostové, která získala 30,4 procenta hlasů…

Tendr na Dukovany by mohla vypsat ještě současná vláda, připustil to…

21.09.2021 17:27 Tendr na stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany by mohla po sněmovních volbách oficiálně…

MPSV vyplatilo poradcům přes 4 miliony, Stropnický mezi nimi není

21.09.2021 16:48 Ministerstvo práce vyplatilo v prvním pololetí za poradenské služby přes 4,2 milionu korun. Většinu…

Prezident Zeman ani dnes neopustí nemocnici

21.09.2021 15:42 Prezident Miloš Zeman ještě dnes zůstane v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). ČTK to potvrdila…

Maláčová předloží vládě návrh krizového ošetřovného pro případ zavírání…

21.09.2021 14:52 Aktualizováno Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení…

Schillerová kritizuje očekávaný růst sazeb ČNB

21.09.2021 11:10 Očekávané zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou není podle ministryně financí Aleny…

Růst minimální mzdy na 18.000 Kč je mimo debatu, míní Schillerová

21.09.2021 10:29 Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15.200 na 18.000 korun je mimo debatu. Na…

Související:

Právě se děje

reklama