Sobotka se vyhýbá nepříjemným otázkám k OKD? Na výzvu Sněmovny stále nereagoval

Praha - Komunisté kritizují vládu, že v určeném termínu do konce května nezareagovala na výzvu poslanců, aby předložila Sněmovně informaci o situaci OKD. Poslanec Leo Luzar (KSČM) uvedl, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nevyužil příležitost, aby odkryl zákulisí privatizace.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto
doporučujeme

Poslanci o privatizaci OKD debatovali od loňského června. V březnu mimo jiné vyzvali vládu, aby se ČR připojila k podanému trestnímu oznámení ve věci podezření na neoprávněnou výplatu dividend z OKD.

Kabinet taky poslanci požádali, aby zabezpečil zmapování toků peněz na účtech zainteresovaných osob, jejich příbuzných a firem spojených s těmito osobami, které se přímo nebo nepřímo podílely na privatizaci OKD.

Chybějící odpověď vlády na otázky Sněmovny chce Luzar s ostatními poslanci probrat ve čtvrtek v rámci bodu, který navrhne. "Mají-li odpovědět na nepříjemné otázky, tak zapomínají. Je to pohrdání, které vláda předvádí v přímém přenosu," řekl novinářům.

Sobotka loni v červnu, kdy se poslanci privatizací OKD začali zabývat, řekl, že problém s těžební společností nastal už v 90. letech. Stát tehdy ve firmě ztratil takzvanou divokou privatizací většinový podíl, aniž získal odpovídající protihodnotu, uvedl.

Bývalý vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) Sobotku kvůli privatizaci OKD opakovaně kritizoval. Babiš mimo jiné uvedl, že stát v době, kdy byl Sobotka ministrem financí, prodal OKD za příliš nízkou cenu.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš je zlo! Prahou otřásá mohutná demonstrace proti Benešové a premiérovi

21.05.2019 18:53 V Praze se dnes znovu sešli demonstranti žádající demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové …

Ústavní činitelé doporučí lidem jít volit, mluvit budou i o diplomacii

21.05.2019 16:43 Jedním z výsledků středeční schůzky ústavních činitelů bude výzva občanům, aby se v pátek a v…

Kubera to schytal: Za nás nemluvil, zuří senátoři v čele s Drahošem a…

21.05.2019 16:17 Aktualizováno Část senátorů se oficiálně distancovala od předsedy Senátu Jaroslav Kubery (ODS) a jeho projevu na…

Fajt za výroky Staňka žádá od ministerstva omluvu

21.05.2019 16:06 Aktualizováno Bývalý ředitel Národní galerie Praha (NGP) Jiří Fajt požaduje po ministru kultury Antonínu Staňkovi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama