Sobotka se vyhýbá nepříjemným otázkám k OKD? Na výzvu Sněmovny stále nereagoval

Praha - Komunisté kritizují vládu, že v určeném termínu do konce května nezareagovala na výzvu poslanců, aby předložila Sněmovně informaci o situaci OKD. Poslanec Leo Luzar (KSČM) uvedl, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nevyužil příležitost, aby odkryl zákulisí privatizace.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto
doporučujeme

Poslanci o privatizaci OKD debatovali od loňského června. V březnu mimo jiné vyzvali vládu, aby se ČR připojila k podanému trestnímu oznámení ve věci podezření na neoprávněnou výplatu dividend z OKD.

Kabinet taky poslanci požádali, aby zabezpečil zmapování toků peněz na účtech zainteresovaných osob, jejich příbuzných a firem spojených s těmito osobami, které se přímo nebo nepřímo podílely na privatizaci OKD.

Chybějící odpověď vlády na otázky Sněmovny chce Luzar s ostatními poslanci probrat ve čtvrtek v rámci bodu, který navrhne. "Mají-li odpovědět na nepříjemné otázky, tak zapomínají. Je to pohrdání, které vláda předvádí v přímém přenosu," řekl novinářům.

Sobotka loni v červnu, kdy se poslanci privatizací OKD začali zabývat, řekl, že problém s těžební společností nastal už v 90. letech. Stát tehdy ve firmě ztratil takzvanou divokou privatizací většinový podíl, aniž získal odpovídající protihodnotu, uvedl.

Bývalý vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) Sobotku kvůli privatizaci OKD opakovaně kritizoval. Babiš mimo jiné uvedl, že stát v době, kdy byl Sobotka ministrem financí, prodal OKD za příliš nízkou cenu.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Export do Číny? Svaz průmyslu chce omezit bariéry, Petříček volá po…

17.09.2019 12:23 Čeští politici by měli při jednáních s Čínou usilovat o omezení bariér pro vstup českých firem na…

Právo bránit se zbraní? Senátoři chystají doplnění Ústavy

17.09.2019 11:59 Zakotvit do ústavního pořádku právo bránit se legálně drženou zbraní má chystaná senátorská novela,…

Kolik Miloš Zeman utratí a jaký má plat? Na tohle jdou peníze státu

17.09.2019 10:14 Aktualizováno V roce 2020 má ze státního rozpočtu dostat kancelář prezidenta republiky více než 400 milionů korun…

Nebudeme mít děti a budeme vegetariány? Ke změně klimatu je třeba…

17.09.2019 10:08 Ke změně klimatu je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) třeba přistupovat racionálně, nikoliv tak,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama