Naše vláda je velmi úspěšná, nemusíme se stydět, tvrdí Sklenák

Praha - Předseda poslaneckého klubu strany Roman Sklenák se domnívá, že by ČSSD měla víc mluvit o tom, co dokázala ve vládě v současném volebním období prosadit. Kabinet je z tohoto pohledu úspěšný, řekl ČTK a serveru iDNES.cz.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Roman Sklenák /ČSSD/, stínový ministr práce a sociálních věcí
doporučujeme

Podle nedávného průzkumu podpora ČSSD klesla na deset procent. Sklenák tyto výsledky nechce přeceňovat ani bagatelizovat. Podle něj výsledky ovlivňuje, jaká byla atmosféra ve společnosti v době dotazování občanů. „Pokud jsem správně četl interpretaci těch, kdo ten průzkum zpracovávali, tak řekli, že řada těch, kdo se dříve označovali za naše voliče, se rozhodli k volbám nejít. Což si myslím, že nemusí být.

Na poklesu obliby strany mohly podílet i střety s prezidentem Milošem Zemanem a s bývalým ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) v době vládní krize. Podle něj ale při způsobu, jakým Zeman i Babiš vystupovali, nebylo pro ČSSD možné taktizovat s ohledem na průzkumy. „Všechno má své hranice," řekl.

Současná vláda je podle něj velmi úspěšná. „My jako sociální demokracie jsme za vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) prosadili téměř vše, co jsme voličům slíbili," řekl Sklenák. „Nemusíme se stydět za to, co jsme předváděli čtyři roky. Zejména ve srovnání s vládami, které tady byly před námi," doplnil.

Sociální demokraté by se ale podle něj měli snažit víc mluvit o tom, co se jim podařilo. „My bychom měli ve volební kampani klást větší důraz na připomínání toho, co jsme pro lidi v uplynulém období udělali. Já mám trošku pocit, že možná si to lidé dostatečně neuvědomují," řekl Sklenák s tím, že díky ČSSD vzrostly platy i důchody.

Podle něj průzkumy nejsou důvodem měnit politiku nebo kampaň ČSSD. Nedovede si ani představit, že by měl někdo zpochybňovat postavení Sobotky ve straně. „My teď musíme řešit aktuální situaci s lídrem v Jihočeském kraji, tím se určitě budeme zabývat v nejbližších dnech. Jinou zásadnější personální změnu na kandidátkách nečekám," řekl Sklenák.

Prohlásil také, že by podle něj měla ČSSD postavit vlastního kandidáta do prezidentských voleb nebo podpořit nezávislého kandidáta, který by prosazoval politiku blízkou straně. Představu prý sice má, v tuto chvíli ale nechce spekulovat o konkrétních jménech.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prahou prochází tisíce lidí. Milion chvilek na Václavském připomíná rok…

21.08.2019 19:38 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Střet zájmů? Černošice zřejmě opět rozhodly v neprospěch Babiše, odvolal se

21.08.2019 17:54 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama