Za mou porážku v Praze může mnoho neplatných hlasů. Byly moc složité, tvrdí Ludvík

Praha - Šéf sociální demokracie v Praze a ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík nepovede místní kandidátku do voleb do Poslanecké sněmovny. On sám vidí hlavní příčinu své porážky ve stranickém referendu ve složitém hlasovacím lístku.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Miloslav Ludvík v Poslanecké sněmovně
doporučujeme

Ludvík, který o víkendu prohrál souboj o první místo s náměstkem pražské primátorky Petrem Dolínkem, dnes ČTK řekl, že údajně propadlo několik stovek hlasů v jeho prospěch. Dolínka volilo 375 pražských sociálních demokratů, Ludvík dostal o 14 hlasů méně. Účast činila asi 40,5 procenta. Ludvík však upozorňuje na to, že někteří členové měli problémy správně vyplnit složitý volební lístek. „Jestliže propadlo nějakých 350 hlasů a z nich údajně vysoká část byla pro mě, to může rozhodovat," řekl dnes ČTK.

On sám hlasování pražské ČSSD zpochybňovat nemíní, objevili se prý už ale někteří členové, kteří to mají v plánu. „Někdo si stěžuje na to, že se nepočítaly preferenční hlasy," uvedl. Není podle něj dosud jasné, zda by kontrolní komise v čele s poslancem Romanem Váňou měla přepočítávat pouze preferenční hlasy, nebo i hlasy pro lídra kandidátky.

Porážka znamená, že ministr zdravotnictví na kandidátce nebude figurovat vůbec. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) přitom Ludvíka podporoval i kvůli tomu, že se měl v předvolební kampani postarat o prezentaci problematiky zdravotnictví. To dle Ludvíka znamená komplikaci. „Když nejste na kandidátce, tak se dost blbě dá pokračovat v kampani," konstatoval. Tématu by se mohla ujmout zřejmě jeho náměstkyně z ministerstva a trojka pražské kandidátky Lenka Teska Arnoštová.

O tom, zda by mohl figurovat v případné další vládě navzdory tomu, že nebude poslancem, příliš mluvit nechtěl. „Ministr by měl mít poslanecký mandát, to je důležité. Na druhou stranu se mluví o tom, že se zavede klouzavý mandát," odkázal na návrhy, že by poslanec po nástupu do funkce ministra mohl dočasně přepustit místo ve Sněmovně náhradníkovi.

O své politické budoucnosti nechtěl spekulovat. Pokud by se stáhl z politického života, počítá s tím, že se vrátí do čela pražské motolské nemocnice. Už o víkendu však avizoval, že se nehodlá znovu ucházet o funkci předsedy pražské ČSSD.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Budoucí prezident ČR? Bookmakeři mají dva favority

15.12.2019 22:33 Aktualizováno Největšími favority na budoucího prezidenta České republiky jsou podle bookmakerů aktuálně premiér…

Zákeřné útoky cizích velmocí v Česku? U Moravce se bouřlivě diskutovalo

15.12.2019 16:22 Aktualizováno Grémium Poslanecké sněmovny by v úterý mělo řešit možnost zřízení sněmovní vyšetřovací komise,…

Růst rodičovského příspěvku: Jaká varianta projde? Spor trvá

15.12.2019 14:19 Místopředseda hnutí ANO a předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček nepředpokládá, že by…

Ve Strakonicích rozhodnuto. Drtivě vyhrálo hnutí, kvůli kterému se volby…

15.12.2019 13:26 Aktualizováno Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama