Chcete celé syrské vesnice ve východních zemích EU? Čtěte reakce českých politiků

Anketa - Německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová vyvolala poprask, když v rozhovoru pro německá média mluvila o možnosti přesídlit do zemí ve východní části Evropské unie celé syrské vesnice. Zeptali jsme se proto českých politiků, co si o takovém návrhu myslí.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Kellerová navrhla, aby se například do Lotyšska neposílali jednotliví uprchlíci, ale vždy celé vesnice. „Ten nápad se syrskou vesnicí je jednou z možností, která by se dala využít. Například v případě, když uprchlíci nechtějí jít do některé země, protože v ní nejsou žádní jiní uprchlíci," uvedla politička. „Lidé chodí rádi tam, kde už jsou jejich krajané, to činí integraci a přijetí jednodušším," dodala. Kellerová, která je spolupředsedkyní frakce zelených stran v Evropském parlamentu, rovněž kritizovala Česko, Polsko a Maďarsko za jejich odmítání kvót na uprchlíky.

„Chtěl bych věřit, že je to jen opožděný aprílový žert. V případě, že je to myšleno vážně, doporučoval bych jí návštěvu lékaře. Nemyslím, že by němečtí europoslanci měli rozhodovat o nás bez nás. Navíc vychází ze zcela chybných úvah. Přesun celých vesnic by naopak jakoukoliv integraci do většinové společnosti zabránil,“ uvedl pro EuroZprávy.cz poslanec ČSSD Jeroným Tejc.

„Asi by měla být vyšetřena psychiatrem," přisadil si pro EuroZprávy.cz jeho stranický kolega a někdejší senátor Zdeněk Škromach

„To je absolutně nesmyslný nápad. Bohužel podobní lidé místo jasné koncepce ochrany Evropy vymýšlejí podobné nesmyslné věci. Pomáhejme lidem, kteří to potřebují, ale tam, kde žijí. Ať se paní europoslankyně přestěhuje do Sýrie a neohrožuje Evropu,“ uvedl poslanec Marek Černoch.

„Je to nesmysl.“ reagovala v SMS zprávě pro naši redakci poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová.

„Europoslankyně Kellerová má zřejmě za úkol více podnítit nálady k czexitu. Je opravdu tragické, že v europarlamentu sedí poslanci s těmito názory. I méně vnímavý člověk je schopen pochopit, že nutit někoho žít v zemi, kde nechce, prostě nelze. Obzvláště v Schengenském prostoru, kde je volný pohyb osob, ne. Stejně jako nás nelze nutit přijímat někoho, koho nechceme. Nemám ve zvyku používat expresivní výrazy, ale pokud je v europarlamentu takových idiotů více (ne-li většina), utečme z toho spolku co nejdříve. Žalostný výsledek projektu Generace 21 o přesídlení pečlivě vybraných křesťanů ze Sýrie by měl být dost alarmujícím argumentem, pro radikální odmítnutí takového nesmyslu,“ řekl nám nezařazený poslanec Karel Fiedler.

„Nápady podobných šílenců, jako je paní poslankyně, likvidují naši zemi. Přesidlování celých vesnic nás možná ovšem možná někdy v budoucnu čeká. Ale v jiném smyslu – z Německa a západní Evropy zatím prchají k nám do ČR před muslimy jednotlivci, ale se stoupajícím násilím to budou i možná někdy v budoucnu i celé vesnice. Pokud na dím máme přemýšlet, tak si tu šetřeme prostor pro migranty z Německa a dalších zemí. Stejně jako Židé hromadně opouštějí před muslimskou agresí Francii, kde dokonce dochází k největšímu exodu Židů do Izraele od druhé světové války,“ uvedl pro EuroZprávy.cz šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozhodnuto: V Česku bude od pondělí znovu platit nouzový stav

30.09.2020 22:08 Aktualizováno V Česku začne od pondělí 5. října opět platit nouzový stav, má zabránit šíření epidemie koronaviru.…

Ministerstvo v návrhu rozpočtu zvýšilo výdaje zhruba polovině kapitol

30.09.2020 21:40 Ministerstvo financí (MF) v návrhu státního rozpočtu na příští rok, který zaslalo k projednání…

Ministerstvo připravilo rozpočet na příští rok. Počítá se schodkem přes…

30.09.2020 20:52 Aktualizováno Ministerstvo financí navrhuje pro příští rok schodek státního rozpočtu 320 miliard korun. Návrh…

Státní podpory firem s karanténami by měly pokračovat, zní ze sněmovny

30.09.2020 18:11 Sněmovna dnes vyzvala vládu, aby pokračovaly státní podpory pro firmy s karanténami zaměstnanců.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama