Exšéf škodovky nebo úředník z ČSSD. Kdo porazí Zemana?

Praha - Boj o Hrad se nemusí omezit pouze na souboj mezi momentálně nejviditelnějšími třemi kandidáty Milošem Zemanem, Jiřím Drahošem a Michalem Horáčkem. Šanci by mohl mít i takřka neviditelný Karel Štogl, jež vedl úřad vlády Jiřího Rusnoka. Znovu vzkříšená ODA by na Hradě ráda viděla Vratislava Kulhánka, bývalého šéfa české Škodovky.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Pražský hrad
doporučujeme

Ani jeden zatím kandidaturu nepotvrdil oficiálně. Bývalý šéf Rusnokova kabinetu Karel Štogl (44) chce nejprve sehnat podporu 10 senátorů, která je nutná pro kandidaturu na českého prezidenta. Štogl by chtěl podpisy získat do konce června. 

Štogl působil v minulosti jako právník, ale i vojenský diplomat. Byl také členem ČSSD, v prvním kolem prezidentské volby v roce 2013 podpořil Jiřího Dienstbiera (ČSSD). V roce 2001 nastoupil na Ministerstvo obrany, kde působil jako poradce ministra Jaroslava Tvrdíka (ČSSD). Jako poradce ministra působil i v letech 2005-2006, tehdy už ale na financích.

V rozhovoru pro kanál DVTV prozradil, že by chtěl v prezidentské volbě v lednu 2018 získat alespoň 10 procent hlasů. "V tuto chvíli spíše analyzuji svoje šance, zjišťuji, jak jsou na tom ostatní kandidáti, jestli jsem schopný konkurovat jejich programu a jejich životnímu příběhu. Postupně se utvrzuji v tom, že ty šance jsou poměrně slušné," míní Štogl. Dodal, že mu v kampani pomáhají lidé, kteří pomáhali britskému premiérovi Tony Blairovi či americkému prezidentovi Billu Clintonovi. Zmínil také, že jedním z jeho hlavních poradců je bývalý slovenský premiér Mikuláš Dzurinda. V kampani chce vsadit na sport, Štogl je vášnivý běžec, Dzurinda byl vášnivým cyklistou. 

Možným dalším soupeřem v hradním klání je Vratislav Kulhánek (73). Ten v minulosti působil v čele české automobilky Škoda. Nabídku ucházet se o post českého prezidenta mu dal miliardář Pavel Sehnal, který stojí za znovu vzkříšením pravicové Občanské demokratické aliance (ODA). 

„Bylo mi to navrženo. Je to ve fázi možného záměru. Zatím jsem se úplně nerozhodl,“ řekl Kulhánek pro Lidové noviny tento týden. Kulhánek byl také aktivní v rámci Českého svazu ledního hokeje a Českého olympijského výboru.

Prošel si několika správními radami, například ve společnosti AAA Auto nebo na Karlově univerzitě či Technické univerzitě v Liberci. Předseda ODA Pavel Sehnal chce, aby jeho subjekt postavil pravicového kandidáta do prezidentské volby. 

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí,…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z…

loading...

Zastupitelé Prahy 4 svrhli vedení, novou starostkou je Michalcová

24.04.2019 22:56 Praha 4 má ode dneška nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali…

Komunisty jsme měli zakázat. Politici zuří kvůli restitucím, ozval se…

24.04.2019 18:45 Aktualizováno Opoziční politici i někteří senátoři se netají tím, že zdanění restitucí považují za zásadní chybu…

Babiš se sešel se šéfem slovinské Národní rady, jednali o migraci

24.04.2019 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda slovinské Národní rady Alojz Kovšca dnes v Praze hovořili o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama