Kde stráví politici léto? Zeman nepřekvapí, Bělobrádek bude pečovat o své manželství

Kam vyrazí letos čeští politici na dovolenou? Někteří se podle zjištění serveru EuroZprávy.cz vydají za mořem do zahraničí, jiní budou spokojení v Čechách a někdo dovolenou vůbec neplánuje. Kde a jak budou léto trávit například Kalousek, Zeman či Okamura?

Přidejte svůj názor 47 komentářů

Miroslav Kalousek destinaci své dovolené tají
doporučujeme

Někdo do zahraničí, někdo do Čech a někdo na Moravu. Tam vyrazí například poslanec za ODS Marek Benda: „Bude dost práce s volbami. První týden v červenci pojedu do lesů na Moravě, druhý týden v srpnu se podívám na Slovensko. Jinak se budu motat spíše kolem Prahy.“

O pracovním létě hovoří i místopředseda hnutí Marek Černoch, který vycestuje jen na několik dní do Itálii nebo Řecka. Dlouhou dovolenou nestihne ani ministr zahraničí Zaorálek. „Vypadá to špatně, maximálně pár dní někde u jezera tady doma,“ napsal pro náš server.

Někteří politici neplánují dovolenou vůbec, mezi nimi je i například Tomio Okamura: „Já už tři roky na dovolené nebyl a ani letos nepojedu. Hodlám věnovat veškerý čas k setkávání s lidmi.“ Jiní si zase dopřejí jak domácí dovolenou, tak i pobyt v zahraničí: „První týden v srpnu se chystám za mořem do Turecka a pak už jen do mého oblíbeného místa v ČR – Chodsko. Jezdím tam na dovolenou už 47 let a je to pro mě pravá definice dovolené,“ uvedl místopředseda ČSSD Jan Birke.

Miroslav Kalousek pojede na desetidenní dovolenou do zahraničí, ale neprozradí kam. „Rád si na dovolené odpustím přítomnost bulvárních fotografů,“ sdělil po telefonu Kalousek. Poklidné léto chce i jeho kolegyně z TOP09 místopředsedkyně Helena Langšádlová. Ta chce být především na své zahrádce v Černošicích.

Rozmanité činnosti si na léto naplánoval místopředseda Senátu Kubera (ODS), který pojede do Telče, proletí se balónem a bude houbařit na Šluknovsku. Stanislav Huml (ČSSD) stručně informoval, že „bude v ČR“ a i jeho stranický kolega a předseda Poslanecké sněmovny Hamáček pouze krátce vzkázal, že si dovolenou vybere buď v Chorvatsku nebo v Černé Hoře.

Na dva týdny dovolené se těší také prezident republiky Miloš Zeman. Podle jeho mluvčího bude prezident několik dnů na chalupě v Novém Veselí a poté se přesune do Lán. Na dotaz, jak bude trávit dovolenou on, napsal Ovčáček serveru EuroZprávy.cz, že „jeho dovolená bude časově kopírovat dovolenou pana prezidenta“ a stráví jí v České republice.

Místopředseda KSČM Jiří Dolejš ještě nemá jasno kam pojede, ale rád by vyrazil se psem na přehradu a koupal se. K vodě se chystá i místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL), který bude s rodinou rybařit.

Na osvědčenou variantu vsadil předseda ODS Petr Fiala:„Vzhledem k blížícím se volbám bude i léto z velké části pracovní. I v červenci a srpnu budu jezdit mezi lidi. Ve zbylém čase pojedeme s rodinou jako téměř každý rok na osvědčené místo do Chorvatska." 

Šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se rozhodl přes léto věnovat svému manželství: Pojedu na deset dní na manželská setkání, kde budu pečovat se ženou o náš vztah. K moři ani do zahraničí nejezdím. Nikdy," zdůraznil.

Loading...
Vstupte do diskuze (47)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci nemají zubaře, 800 tisíc lidí v exekuci. Neztratil jsem kontakt s…

27.01.2020 00:30 ROZHOVOR - KDU-ČSL si o víkendu zvolila nového předsedu, kterým se stal bývalý ministr zemědělství…

Kvůli koronaviru zasedne Bezpečnostní rada státu, ČR spustila kontroly na…

26.01.2020 15:12 V souvislosti se šířením koronaviru se v pondělí ráno sejde Bezpečnostní rada státu. ČTK to dnes v…

Zelení si zvolili dvě místopředsedkyně, hodlají být hlasem mladé generace

26.01.2020 14:42 Strana zelených si během druhého dne stranického sjezdu v Ústí nad Labem zvolila nové předsednictvo…

Nový koronavirus děsí Česko. Na letišti Praha jsou zdravotníci, lékaři v…

26.01.2020 12:49 V souvislosti se šířením koronaviru se už nyní kontroluje, zda někdo z cestujících do České…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama