Za protievropskou propagandou stojí Macron a Juncker s Mogherini, říká český europoslanec

Praha/Brusel - Český europoslanec Jan Zahradil (ODS) míní, že za vzrůstajícími protievropskými náladami stojí sami představitelé Evropské unie. Konkrétně jmenoval předsedu Evropské komise Jeana Claude Junckera nebo šéfku evropské diplomacie Fredericu Mogheriniovou.

Jan Zahradil
doporučujeme

"Podle pana Kalouska jsou občané vystaveni "výrazné protievropské propagandě" (v tom si včera notoval s panem Zaorálkem). Zbývá dodat, že za touto protievropskou propagandou není ani ten zlý Klaus, ani ti provinciální čecháčci, ani klubko Putinových agentů, jak by se snad snažil naznačit pan Kalousek," napsal europoslanec Jan Zahradil (ODS) na svůj facebookový účet. 

Vyjádřil se tak na výroky, které padly v nedělním pořadu České televize (ČT) Otázky Václava Moravce. V něm byli hosty právě předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a ministr zahraniční a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. V otázce tzv. protiunijní propagandy však Zahradil nabízí jiný pohled.

"Jsou za ní lidé jako pan Macron, pan Juncker, paní Mogherini (a další) - tím, co skoro denně udělají nebo řeknou. To nám ale asi pan Kalousek už nepoví," napsal europoslanec i v narážce na nového prezidenta Francie. Jak Kalouskova TOP 09, tak Zaorálkova ČSSD dlouhodobě deklarují spíše své prounijní zaměření. Na druhé straně euroskeptický postoj ODS ve straně reprezentoval už Václav Klaus, když byl českým prezidentem. 

Lubomír Zaorálek se kromě evropských a zahraničních záležitostí vyjádřil také na adresu sociální demokracie. "Chci zvýšit preference sociální demokracie o 15 %. A kdo mě zná, tak ví, že jsem buldok a že nepřestanu, dokud toho nedosáhnu," prohlásil šéf české diplomacie. Prostředkem, jak toho dosáhnout, by prý měl být zejména volební program, který počítá s navyšováním mezd, penzí a peněz ve zdravotnictví. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neovlivní.cz: Manažeři banky HSBC potvrdili Babišovu roli v Čapím hnízdu

14.06.2021 09:20 Manažeři britské banky HSBC u policejních výslechů otočili a uvedli, že při sjednávání úvěru na…

Premiér Babiš se má omluvit senátorovi Wagenknechtovi

13.06.2021 20:06 Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že…

Expremiér Fischer nechápe, že vláda plánuje větší schodek než v roce 2020

13.06.2021 14:19 Bývalý premiér a ministr financí Jan Fischer nechápe, že vláda plánuje pro příští rok větší deficit…

Zásah na úřadu vlády byl podle zákona, stojí si Šlachta i po letech za svým

13.06.2021 14:10 Policie postupovala před osmi lety při zásahu v úřadu vlády, po němž padl Nečasův kabinet, podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama