Klaus přestřelil? Jeho video o vystoupení z EU Němci nesmazali kvůli zákonu

Praha - Institut Václava Klause naznačil, že se stal první obětí nově přijatého německého zákona proti šíření nenávisti na internetu. Zákon má přitom platit až od 1. října letošního roku. Institutu vadí, že Němci smazali Klausovo video, na kterém se vyhrazuje proti Evropské unii a volá po vystoupení Česka z této organizace.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Václav Klaus
doporučujeme

Institut Václava Klause přestřelil. Domnívá se totiž, že se stal první obětí čerstvě schváleného zákona proti šíření nenávisti na internetu a sociálních sítích v sousedním Německu.  

"Německý Bundestag před několika týdny schválil zákon proti šíření nenávisti na internetu a sociálních sítích. Jedním z prvních příspěvků, který byl administrátory zablokován, bylo video, v němž se český exprezident Václav Klaus ohradil proti rozhodnutí Evropské komise zahájit s ČR řízení kvůli tzv. nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót," stojí na facebooku Institutu. Mělo jít o video, na kterém Klaus lobuje za czexit, tedy vystoupení Česka z Evropské unie. Video s německými titulky měl zablokovat německý Youtube.

 

"Protestovat proti snaze trestat nás a přinutit nás k poslušnosti je tedy šíření nenávisti? Aha, aneb jak snadno "sprovodit" problém ze světa. Dost možná již brzy i u nás...," varuje Institut. Spojení smazání videa s novým zákonem je ale chybné. 

Podle zpravodajství Českého rozhlasu totiž zákon sice byl schválen, ale s účinností až od 1. října letošního roku. Na jeho základě tak nemohl být smazaný žádný příspěvek. Podle zpravodaje ČRo Jana Poláka si ale Němci mohou i tak přehrát Klausovo video. K dispozici je totiž na jiných účtech. Český youtube video také nechává volně dostupné. 

„Jestli někdo to video nahlásil do toho rozsahu, že jsme ho sundali, tak to video muselo porušovat některé z pravidel. Nesmí tam být hatespeech, nesmí tam být násilí. Nejspíš něco z toho to video porušilo. To, že jsme to sundali, je už velký zásah. Nebývá to časté,“ řekla serveru iROZHLAS.cz Alžběta Houzarová, česká mluvčí společnosti Google, pod kterou spadá Youtube. 

Klaus na inkriminovaném videu mluví o "nepřijatelném zacházení Evropské unie s Českou republikou". Klausovi se nelíbí řízení Evropské komise s Českou kvůli kvótám na přijetí uprchlíků. "Naše přítomnost nemá fakticky žádný význam. Náš hlas je ignorován. Nerozhoduje se podle nás, rozhoduje se o nás," říká exprezident. Dotace prý Česko nepotřebuje a obejde se bez nich. 

Loading...
Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po volbách už Babiš premiérem nebude, míní Fiala. Pak se ozval Okamura...

24.06.2019 21:52 Aktualizováno V Praze na Letné začala v neděli podle předsedy ODS Petra Fialy změna a šéf hnutí ANO Andrej Babiše…

Zeman pojede příští rok do Ruska, zúčastní se oslav 75. výročí konce války

24.06.2019 20:05 Prezident Miloš Zeman se příští rok v Rusku zúčastní květnové oslavy 75. výročí konce války. Přijal…

Stavební řízení se výrazně zkrátí? Vláda schválila věcný záměr nového…

24.06.2019 19:15 Věcný záměr nového stavebního zákona, který má urychlit a zjednodušit povolování staveb, dnes…

Dokument o demonstracích pro ambasády se „zasekl“ na Úřadu vlády. Je za…

24.06.2019 17:06 Demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi, zvláště pak nedělní demonstrace na Letné, si všimli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama