Babiš, Fiala a Zaorálek šli na festival. Potkáte je na Colours of Ostrava

Ostrava - Lídři českých politických stran se snaží co nejvíce zviditelnit. Někteří z nich k tomu využili populární multižánrový hudební festival Colours of Ostrava. V areálu Dolní oblasti Vítkovice tak můžete narazit na Petra Fialu (ODS), Lubomíra Zaorálka (ČSSD) nebo Andreje Babiše (hnutí ANO).

Andrej Babiš na festivalu Colours of Ostrava

Nezbytnost politického marketingu v předvolební kampani si konečně uvědomili i další lídři politických stran, než jen Andrej Babiš (ANO). Babiš byl ve středu přítomen slavnostnímu zahájení 16. ročníku ostravského festivalu Colours of Ostrava. 

Šéf hnutí ANO zveřejnil fotografii z uliček Dolní oblasti Vítkovice na svůj facebookový profil. Je na ní s jednou z návštěvnic a v ruce drží pivo. "A ještě jedna, na dobrou noc," stojí u fotografie ze včerejšího večera. 

img-responsive

Hudební festival Colours of Ostrava | foto: Facebook

Na ostravský festival zavítal i předseda ODS Petr Fiala. Ten se těší zejména na americkou písničkářku Norah Jonesovou. O účasti na festivalu se Fiala pochlubil na svém twitteru.

Svého zástupce na festival vyslala i momentálně nejsilnější vládní strana. Za sociální demokraty tak můžete na hudební akci potkat volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka. 

"Na Colours of Ostrava pravidelně jezdívám od samých počátků. S pořadatelkou festivalu Zlatou Holušovou jsme vzpomínali, jak v sedmdesátých letech chystala první rockové festivaly. Od té doby je pro nás hudba spojena s politikou. Obdivuji, že se to Zlatě znovu daří, že stále spojuje výbornou hudbu s dnešními debatami. Sami jsme mluvili třeba o hudebnících jako těch, kdo jsou prvními nepřáteli všech autoritářů," napsal Zaorálek na facebook a přiložil fotografii s pořadatelkou. 

img-responsive

Lubomír Zaorálek s organizátorkou festivalu | foto: Facebook

Do areálu akce dorazil také kandidát na prezident akademik Jiří Drahoš. "Léto má hodně barev a já si je všechny tentokrát jedu prohlédnout do Ostravy. Colours, to už je nějaká tradice. Třeba se tam potkáme, pokud budeme mít na sebe štěstí, rád si s vámi popovídám. A když ne, užijte si aspoň skvělou muziku, já si ji užiju docela určitě," sdělil Drahoš na facebook. 

img-responsive

Jiří Drahoš sbírá v Ostravě i podpisy pro svou kandidaturu | foto: Facebook

Kromě toho v Ostravě sbírá potřebné podpisy pro svou kandidaturu do voleb v lednu 2018.

Mladá tvář TOP 09 Dominik Feri, který se bude chtít probojovat do Sněmovny v říjnových volbách, si pochvaloval koncert americké skupiny Imagine Dragons. "Jejich koncert byl super. V Ostravě je snad každej den lineup lepší než ten den předchozí," napsal na twitter. 

Festival potrvá od středy do soboty, jeho popularita a návštěvnost rok od roku stoupá. První ročník festivalu se konal v roce 2002, tehdy ještě v prostorách ostravské Stodolní ulice. Letos jsou největším lákadlem skupiny Imagine Dragons, britští Jamiroquai, americké zpěvačky LP a Norah Jones nebo britská zpěvačka Birdy. 

Pospíšil dál povede pražskou buňku TOP 09

19.06.2021 18:02 Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil dnes obhájil vedení pražské organizace…

Kulhánek se sešel se Zemanem, jednali o prioritách diplomacie

19.06.2021 15:56 Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině…

ČSSD má volební program, kandidátky schválí až v červenci

18.06.2021 18:48 Říjnové sněmovní volby budou v očích ČSSD zápasem o to, kdo zaplatí náklady epidemie covidu-19.…

Nejvýznamnějším uskupením s xenofobními prvky je podle ministerstva nadále…

18.06.2021 16:22 Nejvýznamnějším uskupením s dominujícími "xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky" zůstalo…

Sněmovna schválila klouzavý mandát pro ministry z řad poslanců

18.06.2021 13:44 Členové vlády by do budoucna mohli dobrovolně předat poslanecký mandát náhradníkům, dokud by měli…

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v Česku ústavně zakotveno

18.06.2021 12:45 Aktualizováno Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude ústavně zakotveno. Sněmovna dnes beze…

Čím víc komunistů bude kandidovat na prezidenta, tím spíš do volby půjdu.…

17.06.2021 21:59 Aktualizováno ROZHOVOR – Zatím odmítá definitivně potvrdit, zda bude kandidovat na prezidenta České republiky.…

Babiš členství Česka v EU nezpochybňuje. Hovoří ale o eurokratech

17.06.2021 12:57 Aktualizováno Česká republika je pevně začleněna do Evropské unie a otázka jejího členství v ní by neměla být…

Volby by dle průzkumu vyhráli Piráti a Starostové. Koalice Spolu dotáhla…

16.06.2021 20:35 Aktualizováno Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která…

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Související:

Právě se děje