ODS a Kubera přinesou totalitní kapitalismus, říká spisovatel a publicista Sláma

Praha - V týdnu oznámil senátor Jaroslav Kubera (ODS), že možná zasáhne do prezidentské volby příští rok. Případnou kandidaturu si pojistil potřebnými podpisy od senátorů. Podle klinického psychologa a spisovatele Bohumila Slámy je ale právě Kubera a celá ODS poslem "totalitního kapitalismu", který srovnává s nacismem.

Jaroslav Kubera /ODS/, předseda senátorského klubu ODS
doporučujeme

Spisovatel a publicista, který původně působil jako klinický psycholog, Bohumil Sláma, vnímá působení ODS jako "tragické". K oznámení možné kandidatury senátora Jaroslava Kubery se tak na svém blogu nestaví zrovna pozitivně.

"Tak máme dalšího kandidáta na prezidenta, člena ODS Jaroslava Kuberu. Sebevědomí mu jako naprosté většině jeho stranických kolegů nechybí, je to ovšem sebevědomí nepostavené na realitě, ale na nesoudnosti a na téměř nulovém sebenáhledu," píše Sláma. 

Podle jeho slov lidé zapomínají a "tragickou" bilanci Václava Klause a ODS ke dnešnímu dni nevnímají, strana prý právě na tuto lidskou tendenci spoléhá. "Nepřicházejí téměř s ničím novým, neprošli opoziční regenerací a jen se tváří, že už jsou čistí – „čistí“ jsou jen proto, že už nějaký čas nejsou u vesla. Jako čistý se ostatně tvářil také jejich bývalý předseda Nečas," nešetří slovy na adresu občanských demokratů. 

"Klausovi většina z nás naletěla, neboť hlásal to údajně ekonomicky nejprogresivnější ze Západu, tj. thatcherismus a reaganismus, v podstatě hayekismus. Počátkem devadesátých let jsme měli Západ zidealizovaný - netušili jsme, že už se řítí do úpadku, a to zejména právě „díky“ hayekismu," vysvětluje svůj názor Sláma. Dnes jde prý o jednoznačně "zločinnou ideologii", která je zcela zhoubná. Autor ji srovnává dokonce s nacismem, fašismem a stalinismem. "I těm svého času naletěly miliony lidí," uzavírá svou úvahu Sláma.

Prezidentskou funkci chce příští rok obhajovat Miloš Zeman. Jeho vyzyvateli jsou například textař a podnikatel Michal Horáček, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, bývalý šéf automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek, lékař Marek Hilšer, podnikatel Igor Sládek, bývalý šéf kabinetu Jiřího Rusnoka Karel Štogl nebo hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Premiér Babiš se má omluvit senátorovi Wagenknechtovi

13.06.2021 20:06 Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že…

Expremiér Fischer nechápe, že vláda plánuje větší schodek než v roce 2020

13.06.2021 14:19 Bývalý premiér a ministr financí Jan Fischer nechápe, že vláda plánuje pro příští rok větší deficit…

Zásah na úřadu vlády byl podle zákona, stojí si Šlachta i po letech za svým

13.06.2021 14:10 Policie postupovala před osmi lety při zásahu v úřadu vlády, po němž padl Nečasův kabinet, podle…

Spor o Babišův střet zájmů by měl rozhodnout Evropský soudní dvůr, tvrdí…

13.06.2021 12:32 Spor o střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) by měl podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama