Prague Pride je pochod smrti této civilizace, říká Čunek. Koalici s Babišem by se nebránil

Praha - Hejtman Zlínska a vlivný člen KDU-ČSL Jiří Čunek připouští možnost, že by lidovci šli do příští vlády s hnutím ANO Andreje Babiše. Ten prý zvládl prosadit EET, což by jiný ministr jen těžko dokázal. Rozbití volební koalice se STAN Petra Gazdíka uvítal, KDU-ČSL se prý zalekla, ale nevidí na tom nic špatného.

Jiří Čunek /KDU-ČSL/

Zlínský hejtman a neúspěšný kandidát na předsedu KDU-ČSL Jiří Čunek uvítal rozhodnutí předsednictva lidovců, kteří nabídli Starostům a nezávislým (STAN) Petra Gazdíka pouhou účast jejich lidí na kandidátkách lidovců. Čunek to řekl pro deník Právo.

"Zvítězili jsme všichni. A hlavně STAN, pokud s námi půjde. Chci, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku, a proto svým kolegům říkám, co si myslím. Někdy to neradi slyší, ale chápu to zaprvé jako svou povinnost, a zadruhé právě proto, že nejsem zainteresovaný. Nekandiduji, jsem senátorem a hejtmanem a nemohu být obviněn, že to dělám pro svůj osobní prospěch. Tím mám objektivnější pohled než ti, kdo jsou ve víru sněmovního dění a kandidují. Je to pro mě zadostiučinění, že kolegové dostali rozum," hodnotí celou situace kolem volební koalice. 

Podle Čunka se jeho strana "zalekla", ale nevidí na tom nic špatného, šlo prý o racionální úvahu, rizika byla příliš vysoká. Čunek nevyloučil povolební koalici s Andrejem Babišem (ANO). Většina parlamentních stran se přitom dlouhodobě vyjadřuje, že s Babišem do vlády nepůjde.

"Je nepoctivé něco říkat, a pak něco jiného dělat. Sám jsem přesvědčen, že Babiš v politice nepřekročil mez, za kterou bychom s ním nemohli spolupracovat. Je to silný partner, je na něm třeba ocenit, že například EET hlásal, a taky ho udělal," chválí bývalého ministra financí.

"Jsem přesvědčen, že jiný ministr by to takhle neprosadil. Šel si za tím. Je pracovitý a potřebuje silného koaličního partnera. Navzájem se musí hlídat, aby neopustili cestu demokracie," nastiňuje možnost, že takovým partnerem by mohla být právě KDU-ČSL

KDU-ČSL má prý možnost nasbírat i některé liberální voliče, nebo alespoň ty, co se za ně označují. Záleží, co si pod termínem liberální každý jednotlivec představí. 

"Těžko by ale někdo mohl vidět Jiřího Čunka, jak jde v čele Prague Pride. Já věřím, že je to pochod smrti této civilizace. Je to jejich volba, jejich orientace, do které bychom v soukromí neměli mluvit, ale není to styl života, který má stát podporovat. Stát má podporovat rodinu, která jediná, tím že má děti, vytváří naši budoucnost. Tím myslím budoucnost národa, vlasti i státu," nastiňuje hejtman hranici, kterou by už nepřekročil. 

Sexuální orientace je podle jeho slov v některých případech volbou, alespoň to dle něj uvádějí někteří odborníci. "Pochod LGBT, kteří prohlašují, že jsou úplně stejní jako rodiny, je v tomto smyslu stejný, jako pochod jednonohých, kteří tvrdí, že mohou na „vojenskou přehlídku“. Musíme přijmout zákony přírody a především přijmout každý sám sebe se svými přednostmi i handicapy," dodává k tématu.

Budou ještě ministři chodit do Sněmovny? Klouzavý mandát jim umožní více…

23.06.2021 21:56 Aktualizováno Poslanecká sněmovna schválila v pátek nejtěsnější možnou většinou 120 hlasů ze 157 přítomných…

Vládní zmocněnkyně Válková vyzvala k prioritnímu prošetření incidentu v…

23.06.2021 19:47 Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková vyzvala k prioritnímu a objektivnímu prošetření…

Sněmovna dala šanci dodatečnému zvýšení důchodů o 300 korun od ledna

23.06.2021 16:40 Sněmovna dala šanci vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení důchodů od ledna o 300 korun nad zákonnou…

Kulhánek hovořil se zástupci parlamentních stran o vztazích s Ruskem

23.06.2021 16:33 Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) po dnešním prvním jednání se zástupci všech parlamentních…

Hamáček opět podpořil policisty v případu zásahu v Teplicích

23.06.2021 16:20 Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ohledně zákroku v Teplicích zopakoval podporu…

Babiš v létě asi pracovně navštíví Vietnam a Koreu

23.06.2021 14:15 Premiér Andrej Babiš (ANO) v létě pravděpodobně vyrazí na návštěvu Vietnamu a Jižní Koreje. Cesta…

Babiš odmítl kritiku příprav předsednictví unii, jde prý o politiku

23.06.2021 12:19 Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítl kritiku ekonomů a dalších osobností týkající se příprav českého…

Na facebooku dominuje Okamura, na instagramu je nejsilnější Bartoš, na…

23.06.2021 12:07 Ze šéfů politických stran a hnutí sleduje na facebooku nejvíce lidí profil předsedy SPD Tomia…

Sněmovna asi schválí možnost rezervace registračních značek

23.06.2021 11:37 Motoristé a dopravní firmy si patrně budou moci rezervovat předem registrační značky na auta.…

KOMENTÁŘ: Neřeším, zda při zásahu v Teplicích zemřel Rom. Záleží totiž na…

22.06.2021 19:11 KOMENTÁŘ Miroslava Zborovského - Už druhý den na serverech narážím na články k případu, kdy policie…

Související:

Právě se děje