Babiš se přirovnává k Macronovi. A do voleb o něm prý nevyjde žádný pozitivní článek

Praha - Andrej Babiš (ANO) a jeho marketingový tým se domnívají, že o šéfovi hnutí nevyjde do voleb žádný pozitivní článek. Přitom on a hnutí ANO jsou velmi podobní francouzskému prezidentu Emmanuelu Macronovi a jeho politickému programu. I on je prý demokrat, který chce snížit počet poslanců.

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí

Andrej Babiš nechápe, proč se o něm píše tak negativně. Negativních článků o tom, že je Babiš "ohrožením demokracie" prý vzniká hodně a už se ani nedají číst. Někdejší ministr financí Sobotkovy vlády si posteskl na svém blogu serveru iDnes i na to, že je proti němu vedená kampaň.

"Po republice někdo vyvěsil billboardy, které mají varovat voliče před naším hnutím. Nejsou moc zdařilé, ale i tak, člověku by snad připadalo, že jeden demokraticky zvolený politik vede celou zemi do záhuby. No je to spíš k smíchu, jak mají tradiční politické strany najednou plnou pusu demokracie a snaží se vyvolat v lidech strach, stejně jako se to podařilo třeba Nečasovi a Kalouskovi v roce 2010, když strašili lidi Řeckem," nezapomněl Babiš zmínit Kalouska. 

Babiš odmítá "tradiční politické strany", kterým jde ve skutečnosti o moc a a vliv, do práce chodí bez vize. "Prostě, mámo, mám zaměstnání, přijdou mi měsíčně na účet peníze za mandát, náhrady, dozorčku, nějak vyžijeme," píše. 

Jako jeden z důvodů, proč média mluví o Babišovy jako o ohrožení demokracie, jsou jeho plány na zeštíhlení státních institucí. Babiš by chtěl například menší počet členů českého parlamentu, v obcích by byl rád za nikým neomezovaného starostu. 

"Ve Francii vyhrál se svým novým politickým hnutím prezidentské volby Emmanuel Macron. Ani on si nehraje na pravici nebo levici a vládu klidně složil ze socialistů i konzervativců. I on chce změnit Francii a o třetinu snížit počet poslanců. Zajímavé je, že ani jeho, na rozdíl ode mě, nikdo z našich ochránců demokracie nekritizuje," myslí si Babiš.

Priority nového francouzského prezidenta jsou prý přitom podobné jako ty, které prosazuje hnutí ANO. Hnutí například nechce Senát přímo zrušit, ale snížit počet jeho členů. "Kdyby měl kdokoliv z vás z hlavy vyjmenovat, čím senát pomohl, vsadím se, že byste museli dlouho přemýšlet," předpokládá.

Babiš odmítá, že by chtěl opustit princip parlamentní demokracie, jde mu jen o "efektivnější systém vlády". Přesto se prý najdou novináři a "pološílený šéfredaktor", kteří Babišovy nápady odmítají a kritizují. 

"Vsadím se s vámi, že do voleb se už nikomu z těch novinářů, kteří se proměnili v aktivisty, aniž si to uvědomili, nebude líbit už ani jedna věc, co řeknu. O co se vsadíte?" táže se na závěr své úvahy Babiš. 

Senát chce uzákonit 26. červen jako významný den, Den odchodu okupačních…

21.06.2021 14:23 Senátoři chtějí začlenit 26. červen mezi významné dny. Chtějí jej uzákonit jako Den odchodu…

Čelila jsem nevhodným narážkám. U političek se řeší hlavně jejich vzhled,…

21.06.2021 11:06 Aktualizováno ROZHOVOR – Jako mladá atraktivní dáma se setkala s nepříjemnými sexuálními narážkami a lichotkami,…

Polčák: Mezi obce v okolí Vrbětic a kraj by se mělo rozdělit 350 milionů

21.06.2021 10:02 Mezi obce v okolí Vlachovic-Vrbětic na Zlínsku, kde v roce 2014 vybuchly dva sklady s municí, a…

Česko musí působit jako silný tým, aby se prosadilo v konkurenci, řekl…

21.06.2021 09:09 Česko se může prosadit v tvrdé mezinárodní konkurenci jedině tak, že bude působit jako silný tým,…

Pospíšil dál povede pražskou buňku TOP 09

19.06.2021 18:02 Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil dnes obhájil vedení pražské organizace…

Kulhánek se sešel se Zemanem, jednali o prioritách diplomacie

19.06.2021 15:56 Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině…

ČSSD má volební program, kandidátky schválí až v červenci

18.06.2021 18:48 Říjnové sněmovní volby budou v očích ČSSD zápasem o to, kdo zaplatí náklady epidemie covidu-19.…

Nejvýznamnějším uskupením s xenofobními prvky je podle ministerstva nadále…

18.06.2021 16:22 Nejvýznamnějším uskupením s dominujícími "xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky" zůstalo…

Sněmovna schválila klouzavý mandát pro ministry z řad poslanců

18.06.2021 13:44 Členové vlády by do budoucna mohli dobrovolně předat poslanecký mandát náhradníkům, dokud by měli…

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v Česku ústavně zakotveno

18.06.2021 12:45 Aktualizováno Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude ústavně zakotveno. Sněmovna dnes beze…

Související:

Právě se děje