Lidovci mění volební kampaň, kandidátky budou schvalovat v úterý

Praha - Lidovci chtějí i po odchodu hnutí STAN ze společných kandidátek volební listiny pro sněmovní volby schválit v původně plánovaném termínu 1. srpna.

Marian Jurečka
doporučujeme

Stejně jako Starostové a nezávislí i KDU-ČSL plánuje, že se od příštího týdne bude prezentovat jako samostatný volební hráč. "Nepodařila se koalice pro tyto volby, ale počítáme s tím, že dohoda o spolupráci o všech ostatních volbách, a třeba v budoucnu i těch sněmovních, bude dál platit," řekl místopředseda a volební manažer Marian Jurečka k úternímu rozhodnutí STAN.

Starostové nevyhověli žádosti lidovců, aby se hnutí místo koaliční spolupráce spokojilo s místy na kandidátkách KDU-ČSL.

Přál by si, aby lidovci jako samostatný volební subjekt ve volbách získali deseti procent. Kvůli obavám, že právě na tuto hranici koalice se STAN nedosáhne, lidovci Starostům minulý týden navrhli změnu spolupráce. Jako samostatným uchazečům o vstup do Sněmovny bude lidovcům i Starostům stačit pět procent.

Se skládáním kandidátek nebudou mít podle Jurečky lidovci problém. "KDU-ČSL má druhou nejsilnější členskou základnu a máme i mnoho lidí, kteří jsou mimo členskou základnu, kteří jsou ochotni kandidovat, a ty samozřejmě chceme pro kandidátky získat. Někteří už byli teď na společných kandidátkách, některé budeme chtít doplnit," uvedl.

Na samostatné kampani lidovci začali pracovat před několika dny. "Od úterý úplně naplno, takže teď doděláváme vizuál, který bude jen pro samostatnou kampaň KDU-ČSL. Ten by měl být hotov v nejbližších dnech a potom představen našim regionům," uvedl. 

Dosud lidovci do kampaně investovali několik milionů. "Počítáme, že si budeme brát úvěr okolo 30 milionů korun plus budou zdroje od drobných sponzorů, bavíme se o částce mezi 40 až 50 miliony korun," uvedl Jurečka.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Pražský magistrát propustí zhruba sedm procent zaměstnanců, kolem 160 lidí

14.06.2021 11:57 Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent z celkem asi 2300 zaměstnanců, tedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama