Lidovce překvapila rychlost příprav STAN na kampaň. Je vidět, že to měli připravené už delší dobu, říkají

Praha – Zástupci KDU-ČSL netají překvapení nad tím, že hnutí Starostové a nezávislí (STAN) představilo pouze dva dny po rozpadu společné volební koalice nové heslo a logo. STAN v úterý odmítl nabídku lidovců, aby místo dříve dohodnuté volební koalice vyslal své zástupce na lidovecké kandidátky. 

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace
doporučujeme

KDU-ČSL značku podle předsedy Pavla Bělobrádka měnit nebude, heslo ale hledá. Bělobrádek dnes novinářům také potvrdil, že lidovci chtějí uzavřít a schválit nové kandidátky v úterý. Problémy se sestavováním volebních listin nečeká.

Rychlost, s jakou STAN jedná, jej překvapila. „Je vidět, že to měli připravené už delší dobu," řekl Bělobrádek na dotaz k dnešní tiskové konferenci, na které STAN představil novou grafiku a náplň kampaně. 

Nový celostátní lídr STAN Jan Farský k tomu ČTK řekl, že o rozchodu koalice rozhodli lidovci už minulý týden. KDU-ČSL tehdy nabídla Starostům namísto od jara budované rovnoprávné koalice pouze místa na svých kandidátkách.

Lidovci se prý na tuto variantu nepřipravovali. „Musím říct, že dneska mne překvapilo to, že STAN má hotové logo, grafiku a představuje ani ne 48 hodin po rozhodnutí o tom nejít na naše kandidátní listiny koncept kampaně. My jsme s touto variantou prostě nepočítali. Takže my teď připravujeme tyto věci v posledních dvou dnech," řekl novinářům místopředseda a volební manažer lidovců Marian Jurečka. Připravuje se podle něj i nový grafický manuál a změna plánované kampaně.

Zopakoval, že kandidátní listiny je KDU-ČSL připravena schvalovat v předem plánovaném termínu 1. srpna; pro kandidáty nominované hnutím STAN bylo na listinách 40 procent míst. "My těchto 40 procent míst budeme muset doplnit, ať už z řad KDU-ČSL, případně nestraníků, které se pokoušíme oslovit," uvedl Jurečka.

Volební lídr KDU-ČSL Daniel Herman v Praze nechtěl komentovat výběr nového pražského lídra Starostů. V hlavním městě bude o voličské hlasy usilovat poslanec Jan Farský, stane se tak dalším konkurentem Hermana. „Prostě je to regulérní demokratická soutěž o vyplňování prostoru svobody, který máme, a uvidíme. Já si myslím, že si každý vybere z toho spektra ten paprsek, který je mu nejbližší," uvedl. Doplnil, že křesťanskodemokratická politika je i pro Prahu zajímavá a že doufá v to, že získá víc hlasů než před čtyřmi lety.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Pražský magistrát propustí zhruba sedm procent zaměstnanců, kolem 160 lidí

14.06.2021 11:57 Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent z celkem asi 2300 zaměstnanců, tedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama