Babiš se žení, za zavřenými dveřmi

Olbramovice (Benešovsko) - Na dnešní svatbu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše s jeho dlouholetou partnerkou Monikou přijelo do Čapího hnízda na Benešovsku zhruba 200 hostů, značná část dorazila už v pátek. Kolem areálu odpoledne projela i protestní jízda automobilů. Obřad pod širým nebem začal po 16:00. Areál je až do neděle uzavřený, vjezd dovnitř i na parkoviště hlídá několik členů ochranné služby.

Novomanželé Babišovi
doporučujeme

Organizaci akce si vzala na starost nevěsta, což dnes Babiš novinářům zopakoval. Po obřadu si svatební hosté prohlédnou Čapí hnízdo a v 18:00 je naplánována slavnostní galavečeře. Mezi hosty jsou například ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) nebo místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

img-responsive

Čapí hnízdo je areál, který se nachází v části obce Dvůr Semtín v katastrálním území Tomice u Votic v obci Olbramovice ve Středočeském kraji, na okraji Přírodního parku Džbány-Žebrák. Areál staveb, určený k rekreačním a odpočinkovým účelům, vlastní podle zdrojů prostřednictvím několika firem politik a podnikatel Andrej Babiš. | foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

O svatbě informovali Babiš s partnerkou v dubnu. Znají se 25 let, žijí spolu 23 a mají dvě děti, Vivien a Frederika. Nevěstě, která již nyní používá jméno Babišová, půjde za svědka dlouholetá kamarádka, Babišovi kamarád. Nevěsta má bílé šaty s hlubokým dekoltem a její snubní prstýnek budou zdobit diamanty.

Před 15:00 projela kolem areálu protestní jízda zhruba dvaceti vozů, které z reproduktorů a tlampačů pouštěly kritické názory na šéfa ANO. Babiš novinářům řekl, že si tím den zkazit nenechá a že tito lidé nejsou ochotní diskutovat. Před 16:00 se protestní vozy ozdobené českými vlajkami vrátily, ale po pěti minutách odjely.

Babiš čelí v souvislosti s Čapím hnízdem od sklonku roku 2015 trestnímu oznámení. Lhůta pro policejní rozhodnutí ve věci se několikrát prodlužovala. Čapí hnízdo patřilo do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnilo formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jeho majitele. Díky změně farma dosáhla na padesátimilionovou evropskou dotaci. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se vrátila mezi firmy Agrofertu. Babišloni v březnu na mimořádné schůzi Sněmovny svolané z popudu opozice řekl, že v době získání dotace vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.

Dotace pro Čapí hnízdo šetří i Evropský úřad pro boj proti podvodům OLAF, který chce k závěru dospět do konce letošního roku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama