Babiš se žení, za zavřenými dveřmi

Olbramovice (Benešovsko) - Na dnešní svatbu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše s jeho dlouholetou partnerkou Monikou přijelo do Čapího hnízda na Benešovsku zhruba 200 hostů, značná část dorazila už v pátek. Kolem areálu odpoledne projela i protestní jízda automobilů. Obřad pod širým nebem začal po 16:00. Areál je až do neděle uzavřený, vjezd dovnitř i na parkoviště hlídá několik členů ochranné služby.

Přidejte svůj názor 66 komentářů

Novomanželé Babišovi

Organizaci akce si vzala na starost nevěsta, což dnes Babiš novinářům zopakoval. Po obřadu si svatební hosté prohlédnou Čapí hnízdo a v 18:00 je naplánována slavnostní galavečeře. Mezi hosty jsou například ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) nebo místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

img-responsive

Čapí hnízdo je areál, který se nachází v části obce Dvůr Semtín v katastrálním území Tomice u Votic v obci Olbramovice ve Středočeském kraji, na okraji Přírodního parku Džbány-Žebrák. Areál staveb, určený k rekreačním a odpočinkovým účelům, vlastní podle zdrojů prostřednictvím několika firem politik a podnikatel Andrej Babiš. | foto: Mikuláš Křepelka / EuroZprávy.cz / INCORP images

O svatbě informovali Babiš s partnerkou v dubnu. Znají se 25 let, žijí spolu 23 a mají dvě děti, Vivien a Frederika. Nevěstě, která již nyní používá jméno Babišová, půjde za svědka dlouholetá kamarádka, Babišovi kamarád. Nevěsta má bílé šaty s hlubokým dekoltem a její snubní prstýnek budou zdobit diamanty.

Před 15:00 projela kolem areálu protestní jízda zhruba dvaceti vozů, které z reproduktorů a tlampačů pouštěly kritické názory na šéfa ANO. Babiš novinářům řekl, že si tím den zkazit nenechá a že tito lidé nejsou ochotní diskutovat. Před 16:00 se protestní vozy ozdobené českými vlajkami vrátily, ale po pěti minutách odjely.

Babiš čelí v souvislosti s Čapím hnízdem od sklonku roku 2015 trestnímu oznámení. Lhůta pro policejní rozhodnutí ve věci se několikrát prodlužovala. Čapí hnízdo patřilo do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnilo formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jeho majitele. Díky změně farma dosáhla na padesátimilionovou evropskou dotaci. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se vrátila mezi firmy Agrofertu. Babišloni v březnu na mimořádné schůzi Sněmovny svolané z popudu opozice řekl, že v době získání dotace vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.

Dotace pro Čapí hnízdo šetří i Evropský úřad pro boj proti podvodům OLAF, který chce k závěru dospět do konce letošního roku.

Vstupte do diskuze (66)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Likvidační sankce kvůli e-receptu? Nic takového, ujišťuje Vojtěch lékaře

16.12.2018 14:52 Lékaři se nemusejí obávat, že by za nevydání elektronického receptu po Novém roce mohli dostat…

Bitva o státní rozpočet či EET. Poslance čeká rušný předvánoční týden

16.12.2018 14:41 Poslance čeká v závěru jejich prosincové schůze především závěrečné schvalování státního rozpočtu…

Mísení ras je pr*ser? Třeba když se Moravané smíchají s Japonci, vzkazují…

16.12.2018 14:40 Tomio Okamura si dnes na svém facebookovém profilu postěžoval na text v jedné přírodopisné učebnici…

Prevence chemických havárií? Ministerstva se kvůli novele přou

16.12.2018 14:34 Stavebního řízení pro budovy v okolí objektů s nebezpečnými chemickými látkami by se v budoucnu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama