Babišova veselka: Kampaň nebo účelovka?

KOMENTÁŘ MH: Andrej Babiš (ANO) měl v sobotu veselku s partnerkou Monikou. Na jejich svatbě nechyběl ani nejpopulárnější hitmaker vůbec, Michal David. Pomyslným výsměchem těm, které tato událost zlákala, budiž zrcadlo ze svatby s nápisem "Děkujeme, že nesdílíte náš významný den na sociálních sítích". Na facebooku Babiše přitom visí 141 svatebních fotek. Tak byla nebo nebyla to účelovka?

Andrej Babiš si v sobotu řekl ano se svou partnerkou Monikou, veselky se účastnil i hitmaker Michal David
doporučujeme

141 fotek ze svatby někdejšího vicepremiéra Andreje Babiše na facebooku. Ano, pokud se podíváte na jeho profil, dozvíte se, jakou dekoraci manželka Monika vybrala, uvidíte i veškerá zákoutí celého areálu multifunkční farmy Čapí hnízdo. Mimochodem jde o tu farmu, na kterou měl získat podvodně dotace. 

Hlášky Babiše, kterými častuje svoje kritiky, už zlidověly. Kromě "za všechno může Kalousek" jsou jeho oblíbenými slůvky "kampaň" a "účelovka". Český volič by si po monstrózní veselce měl klást otázku, jestli právě nebyl svědkem takové účelovky. Možná, že ne, "prostě" si jen dva lidé vyznali lásku a stvrdili ji manželstvím. A nebo také ANO, ono se ve světle neustálých dohad, co vlastně je a co už není volební kampaň, běžný volič lehce ztratí. 

Pokud přistoupíme na tezi, že primárně o součást kampaně nešlo, přesto musíme uznat, že šlo o výtečný krok. O veselce informovala téměř všechna relevantní média, vzbudila obrovský zájem, dokonce zaujala i Babišovy odpůrce. Kolona protestujících se na sebe snažila upozornit tlampači s kritikou Babiše. Na to Babiš novinářům opáčil, že mu je to jedno, že jde jen o lidi, kteří nejsou ochotni diskutovat. Podobná argumentace často zaznívá z úst prezidenta Zemana, a ten přeci také nedělá žádnou kampaň. Ne, určitě ne, pořad na jisté televizi přeci nemůže být kampaní. 

Dobře, pozornost médií už máme. Teď ji nějak udržet a oslovit lidi. Kdo je po Karlu Gottovi (Gott byl pozván, ale kvůli dovolené se neúčastnil) druhou nejvýznamnější tváří českého showbyznysu? Michal David. "Sem s ním!". Céčka, Decibely lásky, Každý mi tě lásko závidí... Romantika. Nostalgie. Texty nejpopulárnějšího hitmakera by možná někteří posluchači označili za klenot české hudební scény. Možná si to myslí i koncern Agrofert, loni Davidovi zasponzoroval písňový film Decibely lásky, David na oplátku zakoncertoval Agrofertu. Co na tom, že film kritici ztrhali a v Československé filmové databázi se jedná o 46. nejhorší film vůbec, do kina na něj přišlo přes 130 tisíc lidí.  

Fotografie Michala Davida s Andrejem Babišem zajisté utuží vztah jeho voličů s hnutím ANO. David v rozhovorech často adoruje dobu minulou, jeho texty jsou chytlavé a jednoduché. Posluchači (a i filmoví diváci) si rádi u jeho děl odpočinou po náročném dni v práci, vypnou a nepřemýšlí. Kdo by také ne. Sázka na Davida se Babišovi (nebo jeho marketingovému týmu) určitě vyplatí. Pomyslným výsměchem těm, které tato událost zlákala, budiž zrcadlo ze svatby s nápisem "Děkujeme, že nesdílíte náš významný den na sociálních sítích". A znovu jsme u těch 141 fotek...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenu pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii, dostane…

14.06.2021 16:30 Česká a slovenská transatlantická cena pro osobnost, která výrazně přispěla ke svobodě a demokracii…

Ministerstvo chce omezit podíl agenturních pracovníků ve firmách

14.06.2021 14:58 Ministerstvo práce se chystá předložit návrh novely o zaměstnanosti, podle které by agenturní…

ČSSD podpoří zmrazení platů ústavních činitelů, dál kritizuje změnu výpočtu

14.06.2021 14:02 Vládní ČSSD podporuje zmrazení platů ústavních činitelů pro příští rok, jak jej navrhuje v…

Pražský magistrát propustí zhruba sedm procent zaměstnanců, kolem 160 lidí

14.06.2021 11:57 Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent z celkem asi 2300 zaměstnanců, tedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama