Česko šetří, ministr Vondra nadělil vánoční prémie za 210 milionů korun

Praha - Na skandály opředeném ministerstvu obrany má management dobrou náladu, ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) tu rozdal svým nejbližším podřízeným vysoké prémie. Píší o tom v pátečním vydání Lidové noviny.

Alexandr Vondra (Ministr obrany)
doporučujeme

"Vždyť jen jeho poradci obdrželi částku 50 až 100 tisíc korun," prozradil Lidovým novinám obeznámený zdroj z ministerstva obrany. Tiskové oddělení úřadu potvrdilo, že průměrná výše odměny pro vedoucí pracovníky mohla dosáhnout až padesáti tisíc korun. Resort ale odmítá sdělit, kdo všechno si touto částkou přilepšil. "Jde o lidi přímo podřízené ministrovi. Jedná se o osobní údaje, nemůžeme být konkrétní," mlžil mluvčí Jiří Šnábl.

A sdílnější nebyl ani sám ministr Vondra: "Jedná se o standardní krok. Nikomu jsem nepřipsal šestimístnou sumu." Na vánoční příplatky letos resort vyčlenil celkem 210 milionů, které během roku ušetřil na mzdách. A ministerstvo podle mluvčího prý jinou možnost nemělo.

Peníze však šly ušetřit na příští rok a třeba mírně kompenzovat snížení platů vojáků. "Pokud je vláda nebude potřebovat na mimořádné výdaje, zůstanou volně k dispozici v resortním rozpočtu," potvrdil Lidovým novinám Ondřej Jakob z ministerstva financí. "Je to otázka volby, tenhle postup je lepší," obhajoval vyplacení prémií Vondra. Přál si, aby se peníze dostaly hlavně mezi 32 tisíc řadových zaměstnanců a vojáků. Poslední slovo však měli jejich nadřízení.

Mnohem skromnější částku na vánoční prémie rozdalo třeba ministerstvo financí. To rozdělilo mezi svých 24 tisíc úředníků 3,8 milionu korun, ministerstvo životního prostředí tři miliony. Naopak školství i přesto, že peníze během roku ušetřilo, vánoční příplatky nedalo, píší Lidové noviny.

Témata: Vondra, Alexandr
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté terčem posměchu. Lidé dívku z fotobanky parafrázují

09.08.2020 18:12 Aktualizováno KSČM, která si pomocí plakátu mladé dívky s heslem "Být komunistou je in" chtěla získat voliče, se…

Korespondenční volba navzdory karanténě padla. V cizině by jí ale mohli…

09.08.2020 18:05 Korespondenčního hlasování se asi jen tak nedočkáme. Politické strany zastoupené v parlamentu se se…

KOMENTÁŘ: Pompeo přijede vzkřísit skomírající demokracii. Bagatelizováním…

09.08.2020 16:30 KOMENTÁŘ – Dokonale poznal, jaké zákeřné zlo představuje, když sloužil jako velitel tankového…

Transparency chce přezkum Babišova střetu zájmů, obrátila se na…

09.08.2020 14:16 Transparency International (TI) podala podnět k ministerstvu spravedlnosti, aby přezkoumalo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama